Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autogen

Zdravím.Chtěl bych poradit.Můžu koupit autogen s neregistrovanýma flaškama.Je kompletní.No a jde mi o to,že bych ho rád udělal mobilnější a tím myslím,že bych rád menší lahve.Dají se někde koupit?Ty velké bych samozřejmě pak rád prodal.

Autogen neni dobra hracka pro amatery. Jednou sem s tim delal, a protoze sem si vo tom neco precet, stipat hrebiky jistou casti tela bych mohl.
Nehlede na neprakticnost, lahve se dneska neprodavaji, ale pronajimaji. A pokud clovek nepali a nepali, tak je autogen strasne drahej.
Fakt radsi nekde pujcit centralu a riznout to flexou. Nebo si ji i koupit, centrala se urcite bude hodit castejc nez autogen.

Jeste jednou ocituju sam sebe:

Nehlede na neprakticnost, lahve se dneska neprodavaji, ale pronajimaji. A pokud clovek nepali a nepali, tak je autogen strasne drahej.

Takze: Maly lahve si nekoupis. Velky budes prodavat velmi tezko, protoze ani ve srotu je neberou(a vedi proc). Jedine si je pronajmout, cena je co si velmi matne pamatuju cca 13Kc/den. Je to dost nebezpecny. Varianta koupit si flasku, pulku plynu si prepustit a druhou urychlene spotrebovat nepripada v uvahu (prepousteni je u kysliku nebezpecny a u acetylenu nemozny. Pokud by si se rozhodl to zkusit, dej vedet, prijedu z bezpecne dalky sledovat ohnostroj).

Pokud trvas na autogenu, videl jsem sady malejch jednorazovejch lahvi - ale cena rozhodne neni lidova.

... jak to tak pročítám, asi bych se obrátil na firmu co je na to vybavená. Řekl bych že to buede jistější a v konečném důsledku i levnější. Ať se s těma kolejnicema rve někdo jiný (vím o čem mluvím, tahal jsem 1,5 m kolejnice na stropy jako překlady).

Dobrý den,neřešte zde hračky na PB,mizerně s tím zavaříte plech na autě,natož řezat kolejnice,vím o čem píšu ,pracoval jsem jako údržbář,autogen denně v ruce.Autogen bych nechěl ani zadarmo,je to jen starost v baráku,zažil jsem dvakráte zpětné šlehnutí do hadic a zpěťák selhal,ulítly budíky na flašce.Ani jako kutil nevidím v dnešní době rozumné využití autogenu.Pokud by se něco stalo,pak je to jménem republiky.Sežeňte pojízdnou dílnu s autogenem,dáte jim na pivo a máte klid.:-)