Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Venkovní zídka z porobetonu - spáry

Budu stavět venkovní zídku z šedého porobetonu . Povrch nechám přírodní - šedý ( neomítaný ) Nevím ale , jestli mám ten porobeton usazovat na lepidlo - jakoby beze spár , nebo jestli nebude vzhledově lepší udělat spáry , např. 3 - 5 mm ?
A druhý dotaz : ten porobeton bude usazen na původním tarasu ( je vysoký asi 50 cm ) . Je potřeba mezi taras a porobeton dát izolaci ( ipu ? ) i když je taras vysoký 50 cm a nezdá se , že by vlhnul ?
Děkuji .

Děkuji moc za rady , takže ten porobeton zavrhuji . Je to škoda , dobře by se to zdilo. Ale teď - co by jste doporučili , jako zdící materiál ( mezi ty sloupky ) aby to mělo přírodní barvu - jako ty sloupky ? Vím , že existuje ztracené bednění , ale to je dost široké . Vyrábějí se nějaké ,,cihly,, z betonu v asi šířce kantky a podobné velikosti , jako porobeton ? Jestli máte nějaký tip , budu rád za rady .

Vážení "odborníci" na porobeton, v případě, že by porobeton měl Vámi zmiňované vlastnosti, to jest rozpadal se po 1 až 2 zimách, bydlela by valná část lidí do kolaudace v hromadě prachu Ytongu, Hebelu, Qporu přípdaně H+H. My jsme si udělali ze zbytků nouzové schůdky, které zatím v pohodě přečkali 2 zimy a ještě na nich občas štípeme dříví. Neni porobeton, jako porobeton. Jsou různé pevnosti P2, P4, P6. Po natažení lepidla s perlinkou, případně osazení klingery, bych se odizolované podezdívky Ytongu opravdu nebál.

Kontrolní otázky:
1. Proč máte domeček na soklu a se vším se musíte tahat do schodů? Proč jsou tak udělané všechny novostavby z porobetonu? Kolik z nich zůstane trvale neomítnutých a bez střechy, jak zněl dotaz?
2. Na jak dlouho stavíte taras nebo zděný plot?
3. Znáte tu povídku, že zápalka hozená do benzínu zhasne?