Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto poraďte benzínovou sekačku na trávu

sháním nějakou trošku kvalitní benzínovou sekačku na trávu. důležitá je u ní regulace rychlosti pojezdu s pohonem zadních kol a vzhledem k tomu, že ji bude šoférovat žena po šedesátce, tak aby měla lehčí startování.

vzhledem k velkému záběru, velikosti koše a regulaci rychlosti pojezdu by se mi líbila třeba tato:

www.sekacky-online.cz/sekacky-online-cz/partner-p53-875dwa/

bohužel má pohon na přední kola, což prý je někdy problém, že do kopce někdy nezabírají. zajímaly by mě vaše vlastní zkušenosti a nějaký tip, protože já s tím zkušenost nemám vůbec žádnou . díky

Ještě jsem sekačku s pohonem na přední kola neviděl. To asi bude fungovat jen na krásném rovném anglickém trávníčku... Já to vidím tak, že na naší hrbolaté zahradě často prokluzuje i zadní pohon navíč když člověk přitlačí, má sekačka tendenci zvedat předek. Takže u sekačky s předním pohonem, aby se to rozjelo dál samo a nemusel jsem to odtlačit, tak by se asi musela nadzvednout celá sekačka... A to je docela makačka...

Mě se zase nezdá ta šířka 53 - to bude těžká "padesátikilová kráva" - jak kolem toho bude vlát žena po šedesátce, no nevím..., motor 190ccm ??

Neměl byste raděj jít do záběru kolem 46cm s motorem kolem 160ccm? Lehčí a ovladatelnější stroj bude myslím výhodou..

To je jasné, že je dobrá.
Asi nikdo nedokážeme vybrat sekačku někomu jinému, hlavně dejte pozor na to, ať máte dostupné servisní místo v dosahu, protože sekačka obvykle musí každý rok do servisu (olej, svíčka, vzduchový filtr, ventily atd.)

Ta cena je podle mě překvapivě nízká, když kouknu na Hondu např. tak ty jsou postatně dražší, a ani nemají ten regulovatelný pojezd, zajímavé..
http://www.hondastroje.cz/katalog-produktu/zahradn i-technika/travni-sekacky/sekacky-hobby-izy/produk t/honda-hrg-465-c3-sde.html
A to je relativně základní model, pak už jsou jenom dražší a dražší..

Hlavně motor B&S nebo Honda, na výrobci už zas tak moc nezáleží, výkon podle náročnosti terénu, výšky sekané trávy apod., já mám tuhle už pár let, bez dalších investic...
http://www.werco.cz/sekacky/motorove-sekacky/motor ove-s-pojezdem-samochodne/motorova-sekacka-s-pojez dem-hecht-gt-53-sb-bs-675.html
nebo slabší a lehčí
http://www.werco.cz/sekacky/motorove-sekacky/motor ove-s-pojezdem-samochodne/gt-47-sh-gcv-135.html

Take si myslim, ze pro 60ti letou zenu bude 50ti kilová sekacka se zaberem 53 cm zbytecne moc humpolacka, tezka, neohrabana. Volil bych max neco kolem 46 cm . ( jaka plocha se bude sekat ? Rovina, nerovnosti ? )

Treba tady :http://www.zahrada-eshop.com/index.php?show=detail &prn=ZA-10697

nebo tady : http://www.zahrada-eshop.com/index.php?show=detail &prn=ZA-6804

Tyhle sekacky maji vse co chces a jeste velkej sbernej kos, motory B&S jsou spolehlive a vykonne, jen za tuhle cenu asi nebude regulace pojezdu :-|

motor B&S základ. Někdo to tu psal. Tím se rozšiřuje výběr sekaček. Většína kvalitních i nekvalitních tyto motory má a není nic lepšího.

Motory Honda nebrat, nové modely mají vnitřní součástky z plastu,nebudu vysvětlovat jaké, jen že již ty motory nejsou to co bývaly a oprava je ku*evsky drahá.

Z pohledu bývalého prodejce této a podobné techniky bych doporučoval sekačky značky STIGA(s motorem B&S). I cenově jsou přístupnější a jak jsem psal maj rozmanitý výběr verzí a vyberete si určitě.

V podstatě je jedno u koho je koupíte ale volil bych místo Hobymarketů apod. místního malého prodejce který pomůže s výběrem a dopraví i domů a předvede.

Pokud Vám nevadí si připlatit - bez debat sekačky z produkce firmy VIKING.

Hodil bych Vám nějaké tipy, ale moc se to do debat nesluší.Takže podotýkám jen pro představu by to mohla být tato sekačka:

www.stiga.cz
www.wampi.cz

Několik maličkostí:1.Dávejte pozor,aby přechodový otvor pro trávu mezi sběrným košem a sekačkou byl dostatečně velký.2.Při centrálním ovládání výšky,mají některé sekačky (např.Hecht) vytvarovanou ovládací hřídelku kvůli umístění převodovky.Ovládací hřídelka je mezi zadnímí koly a při zvedání šasi sekačky se naopak vykřivení hřídelky přibližuje k terénu a drhne o každou nerovnost.

Kosačku s motorom Briggs Stratton ,bez pohonu,bez reguláciu plynu a bez všelijakých extra vybavenie. Moja kosačka je taká a funguje bez problematicky už cca 8 rokov a už bol stým všeličo kosené - tráva ,burina, okraj cesty atď. Čím je kosačka zložitejšia /extra výbavy/ stým skoršie a častejšie sa to pokazí.Bratranec kúpil Hus... extra výbavami a za polrok išlo to do servisu.
Najskôr sa pokazí pohon, a to hovorím zo skúsenosti lebo mám známeho kto opravuje také veci a za krátky čas bolo treba pohon vyradiť z funkcii.

STIGA pokud chcete ušetřit a něco od toho očekáváte např tato.

www.stiga-shop.cz

Můj favorit je http://www.stihl.cz/Produkty-VIKING/Zahradn%C3%AD- seka%C4%8Dky/Benz%C3%ADnov%C3%A9-seka%C4%8Dky-Seri e-6-pro-velk%C3%A9-travn%C3%AD-plochy/21100-740/MB -650-VM.aspx ale to už je kapku o penězích.

jinak doporučím všeobecně jakoukoliv s motory BaS ale zase píšete že je to pro starší dámu tak bych volil ač nerad motory Honda,které se vyznačují lehkým starováním-ale drahou všeobecnou údržbou.