Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tzehlicka Tefal program 8 300 (FV9230)

Nejde zehlicka tefal program 8 300 . . . predpokladam ze tam je nejaka elektronika, takze by tam mohla byt nejaka poistka (topiaci sa aj slamky chyta ). Problem je ten, ze po odskrutkovani 3 srobov vzadu - jedine ktore som nasiel, sa mi podarilo dat dole iba zadny kryt aj to s problemami. Ten zakryva iba vstup kalov 220V. Neviem ako dalej, aby som nieco neodlomil, nedorezal . . .

Taky jsem nedávno do jedné Tefalky lezl - oddělání zadního deklu nestačí, ještě vyloupni tlačítka na páru a kropení, pod nimi je další šroubek, taky odloupni kolečko na nastavení teploty a pak nahoře musíš opatrně odloupnout ten oblouk, co je na držátku. Je to bohužel všechno nacvakaný, takže musíš opatrně použít hrubou sílu, počítej s tím, že se to trochu omačká a bacha - některý ty plasty teplem křehnou, takže se i trochu drolí.
A kdybys pak lezl až dolů na základ, tak jsou tam další tři šrouby, v tom kovovým tělese. Dva jsem vyndal v pohodě, třetí však šel ztuha - časem se zapekl do hliníku a při šroubování zpět se prostě v půlce ukroutil. Žehlička pak stejně nejela, takže to nevadilo.
Jo a ještě něco - pokud se dostaneš až k tomu kovovýmu spodku, možná tam najdeš nakapaný silikonový kolečka - nerýpej do nich! Je to tepelně odolnej silikon a kryje spojovací nýty, nikoliv šrouby, jak jsem se naivně domníval.
A co se týká elektroinstalace uvnitř - no uvidíš, každá žehlička je dělaná trochu jinak. Ale většinou je tam obyčejnej bimetal.

tak toto asi neude to prave orechove, tlacitka sa nedaju vylupnut, aspon rozumnym sposobom nie, a kolecko nastavenia teploty nieje - je tam taka packa vpravo -vlavo ktorou sa menia programu teploty - zobrazenie pred tlacitkami pary a kropenia . . . . :-(

Jo, už jsem si našel obrázek:
http://cms.mediaonlineglobal.com/udata/images/gs/F V9230D0_Prog8_300.jpg

Tak kolečko tam není, takže to bude děláno asi jinak. To poznáš, jestli ti to bude zavazet během rozdělávání.
Ale ty tlačítka na páru jsou vynádvací, jdou ven opravdu blbě, asi nepočítají při výrobě s tím, že by to někdo rozdělával, je to ve stylu "kupředu, zpátky ni krok". A celý je to bohužel nacvakávací, počítej s tím, že bez poškození to prostě nerozděláš.