Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LCD TV LG 32LG3000 a dig.vysílání

Dobrý den, mám menší problém. Na své LCD TV (LG 32LG3000) jsem nově naladil programy mimo jiné i polské. Všechny české programy mi hrají ale polské ne, pouze mi na obrazovce "lítá okýnko" s nápisem "služba HD". Bydlím v paneláku, takže máme rozvod STA, anténu mám napojenou do analogového DVD rekordéru a DVD rekordér scartem propojený k TV. Chtěl bych vědět proč mi ty polské programy nehrají ? Je to tím, že televize není HD a má pouze rozlišení 1366 x 768 ? Nebo by to mohlo být tím, že anténa je napojená nejdřív do DVD rekordéru a ten je napojen scartem do TV ?

Podobný problém je i u mé matky, má ještě klasickou TV a set-top-box, rovněž ji hrají všechny programy kromě zmíněných polských. Jí se zase zobrazuje nepodporovaný videoformát, kde je problém ? V TV nebo v set-top-boxu ?

Díky za Vaše rady, protože se v tomto absolutně nevyznám !

Sice píšeš že ti líta okýnko ale nepíšeš o jaké pl programy jde .
Jestli tam máš příkladně polsat,tvn,tv plus,tvn siedem,puls 2,tv 4.
Tak ty vysílají v MPEG 4 což vypadá že u tak stařičké televize asi bude jen MPEG 2 tunér,tenhle problém jsem měl do nedávna i já.Pořešil jsem to sat.combem ariva 200 HD který má i MPEG 4 tunér dvbt.
U tvé matky to je evidentně absence onoho tunéru,když jí to píše nepodporovaný formát.
Opravdu je lepší napsat o které programy se jedná pak není problém s identifikací problému.