Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrtanie studne

Zdravim
Minule som tu zisoval ci sa daju zohnat plastove skruze, a nepochodil som velmi. Je to drahe a tazko zohnatelne.
Preto som zacal uvazovat nad vrtanou studnou. Neviete mi paradit nejaku lacnu firmu v Kosiciach ? Alebo nie je mozne si stroj na vrtanie niekde poziciat ? Na nete som nasiel aj take prenosne stroje a dokonca aj rucne. Nevie niekto o niecom takom ? Na priemer maximalne 25cm. Taky stroj by som na pozemok snad nejak dotiahol. Tiez by som potreboval niekoho, kto dokaze urcit kde a do akej hlbky vrtat. DIki.

Pozrel si a pochopil si, co je na obrazku ?
DSC00784.JPG

Platí: kolko nad povrchom, tolko pod zem. S tým co je na obrázku, sa navrtaš tak do miestnej kanalizácie, tá býva v hlbke akú oná konštrukcia obsiahne, ... cca 4 m :-D

Ak chceš hlbšie: delená vrtná tyč a vrtné zariadenie s pomocnými mechanizmami, na pridržanie vrtnej tyče, uťahovák na spojky a tak ...

:D :D heh sak jasnacka ze sa to musi dat predlzovat. Oni uz asi navrtali potrebnu hlbku tak to maju ukoncene tak ako na obrazku :) V praxi navarit na 6m dlhu trubku nejake uchyty na tocenie by problem robit nemalo, a tak isto spojenie povedzme dalsej tyce na nu tiez nie. Len to vymysliet tak, aby sa to dalo rychlo a bezpecne rozoberat, pretoze stale plati ze treba vrtak casto vyberat von. Povedzme kazdy pol meter. Takze pri 8m jame treba kazdy polmeter rozoberat tu vrnu tyc. Teda sa to musi dat robit co mozno najrychlejsie, aby to zbytocne nezaberalo cas.

Zdar,
Tak zatial nijak, nemal som nejak chut pustit sa do konstrukcie vrtacej supravy, a tiez mi chybaju financie. Ale po dlhom premyslani som usudil, ze to stoji za vyskusanie, pokial susedia maju studne narazane, alebo vrtane do malych hlbok a nekamenistych zemin.