Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké zvolit úspornější vytápění do místnosti domu

ahoj,za měsíc se stehuji do domu,dum je stary z klasické pálené tašky bez omítky,takže teplo se tam asi moc neudrží,budu obývat 2 mistnosti+ koupelna a zachod,tam dám ale jen elektrické přímotopy.Do domu je přiveden levný tarif proudu pro elektrické kotle.Potřebuji tedy na zimu vymyslet vytápění těchto 2 pokoju.Někdo mě radil křemíkové panely,že je to velmi příjemné teplo t toho a má to odběr asi 700W,nebo tam dát olejové radiátory .První pokoj je menší ten má asi 20m a druhý max 25m.V létě ještě budu dávat plastové okna...dík za radu

Pokud máte příjem na elektrické topení, je jedno, jestli kotel, nebo olejový radiátor. Pokud běží opravdu pořád, tak 2kw radiátor stačil na místnost 30mčtv., 2,5m vysokou k naprosté pohodě a to zbytek domu nebyl vytápěn. Ty zázračné infrapanely jsou už rozebrány mnohokrát, prostě s tepelnými ztrátami 2kW je 700W málo.
Kotel a olejový radiátor mají větší setrvačnost, klasické přímotopy přestanou hřát hned po signálu HDO.
Pokud nebude problém mírný vytrvalý hluk, zvažte klimatizaci s funkcí tepelného čerpadla, funguje to až do -10°a topíte za půlku až třetinu podle venkovní teploty.

No, ty 2kW na tak velkou mistnost se mi moc nezdaji. Mame 2.5kW na 42m mistnost a funguje to, ale je to nizkoenergeticka novostavba. V jeho pripade bych to videl tak na trojnasobek.
Se zbytkem souhlas, ta klimatizace + zalozni primotop pro velkou kosu je podle me super napad.

takže spotřebu to má 750W ?to by bylo dobre a muzu se zeptat ,ajak je to složité na instalaci a jestli je možné aby to vytápělo malé 2 místnosti?A ještě by mě zajímalo,jestli to není moc hlučné v noci....dekuji

Slozite na instalaci - sam si to nenainstalujes, potrebujes nekoho kdo v tom umi doplnit chladivo.
Hlucnost tam nekde pisou, neni to intenzivni, ale je to staly hluk. Venkovni cast taky produkuje hluk.
Vytapeni vic mistnosti je trochu problem, ta jednotka proste fouka teply vzduch a je otazka jak ho rozvest. Navic typicky se klimatizace montujou pod strop, ale pokud ma byt vic na topeni bylo by lepsi ji dat dolu.

Existujou modularni klimatizace, kde na jednu(nebo vic) venkovnich jednotek pripojis vic vnitrnich jednotek...

Je nejlépe jednotku umístit ke stropu - lépe obsáhne celou místnost, protože teplo je tlačeno ventilátorem k podlaze a pak teprve stoupá. Ale není problémm umístit jednotku pod parapet, mnohokrát jsem to takto instaloval a osvědčilo se to. Šritr