Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem audio do auta

zdravím, vyhořel mi subwoofer v autě a tak potřebuji koupit nový.

zesilovač mám silversonic 1600
a subáč bude Boss Audio » Subwoofer P126DVC

chci se zeptat, jestli to půjde do sebe.
Cosi jsem slyšel o odporu a potřeboval bych to trochu objasnit, kolik má mít odpor zesilovač (a kde to najdu) a kolik repro.

Předem moc děkuji.

stim pripojenim do 2 ohmu bych to moc neriskoval i kdyz na krabici je psano ze se muze hnat do 2 ohmu tak bych tomu stejne moc neveril, zkusit to muzete, prinejhorsim spalite zesik i s reproduktorem nebo jen zesik ,ono ne kazdej zesilovac je dimenziovanej do zateze do 2 ohmu i kdyz to ma psane na krabici.

Bla bla bla, řečičky jak od mojí babičky. Kolik jsi měl v ruce zesilovačů? Montoval jsi někdy audio do auta? Studoval jsi elektroniku?
Autozesilovače jsou dělaní i na 2 ohmy a tvoje nevěřící doměnky na tom nic nemění. Pokud to tam výrobce napsal, tak to zesilovač vydrží. Ovšem nesmíš nakupovat na tržnici u Ngyuen Wonga, ti nalepí na krabici cokoliv, aby to nějakej vůl koupil.

2 ohmy jsou tam proto, aby bylo možno zapojit více reproduktorů a pro dosažení vysokých výkonů při nízkým napájecím napětí - všechno je to Ohmův zákon a Kirchhofovy zákony. Proud z baterky a alternátoru vyždímeš, ale napětí je tam furt max. okolo 14V při nastartovaným motoru.