Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem audio do auta

zdravím, vyhořel mi subwoofer v autě a tak potřebuji koupit nový.

zesilovač mám silversonic 1600
a subáč bude Boss Audio » Subwoofer P126DVC

chci se zeptat, jestli to půjde do sebe.
Cosi jsem slyšel o odporu a potřeboval bych to trochu objasnit, kolik má mít odpor zesilovač (a kde to najdu) a kolik repro.

Předem moc děkuji.

reproduktory do auta maji vetsinou 4ohm odpor, protoze koncove zesilovace do auta udavaji plny vykon do 4ohm zateze ,da se pripojit i 8 ohmu ale zmensi se ti vykon zeilovace.

takze pokud bude mit zesilovac udavanou hodnotu treba:500W do 4 ohmu tak podle toho koupis reprak ktery bude mit trba 500W

Autozesilovače mají obvykle povolenou zátěž až 2 ohmy, tedy můžeš dát paralelně dva 4ohmový reproduktory. To kvůli nízkýmu napájecímu napětí a požadovaným vysokým výkonům.
Ten subwoofer, co sis vybral, tak pokud chápu dobře, tak má dvě cívky po 4ohmech. Zapojil bych tedy každou jednu cívku na jeden kanál výstupu zesilovače.

stim pripojenim do 2 ohmu bych to moc neriskoval i kdyz na krabici je psano ze se muze hnat do 2 ohmu tak bych tomu stejne moc neveril, zkusit to muzete, prinejhorsim spalite zesik i s reproduktorem nebo jen zesik ,ono ne kazdej zesilovac je dimenziovanej do zateze do 2 ohmu i kdyz to ma psane na krabici.

Bla bla bla, řečičky jak od mojí babičky. Kolik jsi měl v ruce zesilovačů? Montoval jsi někdy audio do auta? Studoval jsi elektroniku?
Autozesilovače jsou dělaní i na 2 ohmy a tvoje nevěřící doměnky na tom nic nemění. Pokud to tam výrobce napsal, tak to zesilovač vydrží. Ovšem nesmíš nakupovat na tržnici u Ngyuen Wonga, ti nalepí na krabici cokoliv, aby to nějakej vůl koupil.

2 ohmy jsou tam proto, aby bylo možno zapojit více reproduktorů a pro dosažení vysokých výkonů při nízkým napájecím napětí - všechno je to Ohmův zákon a Kirchhofovy zákony. Proud z baterky a alternátoru vyždímeš, ale napětí je tam furt max. okolo 14V při nastartovaným motoru.