Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem instalace ze starého polypropylénu

Ahoj lidi, mám doma instalaci z pp, ale z toho prvního, co tu byl, je bílý, téměř průhledný. Mám dojem že výrobce byl Instaplast. Teď potřebuji udělat nějaké úpravy, ale někde jsem slyšel, že nynější šedivý materiál se buď nemá nebo nedá se starým svařit. Víte o tom někdo něco z praxe? Případně jak postupovat? Svařování znám, dělal jsem to už několikrát. Moc všem děkuji za poradu. S.
Změna předmětu, původně: polypropylén (Kurt)

Bílý, téměř průhledný byl PE a byl určen pouze na studenou vodu. Svařování s PP (šedý) se nedoporučuje, materiály se nespojí. V praxi jsem viděl hodněkrát PE na teplé vodě, spoje PE-PP a podobné prasárny, ono tom sice drží ale pouze silou vůle.
Pro tvůj případ použij pouze kovové šroubení pro přechod mezi materiály. Třeba http://www.ivarcs.cz/cz/sverne-spojky-potrubi-z-pe -mosazne
Jindra