Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hnojení trávníku x pes

pohnojili jsme travnik granulemi, jsou tusim od Agro (prodavane v plastovem kbeliku), nevite, zda to neni nebezpecne pro hafany? Radsi jsem je tam ted pres svatky nepustila, ale nevim, zda je to nutny, nebo zbytecny? Poradte prosim, na krabici jsem zadne info nenasla, ani o nebezpecnosti ani o nenebezpecnosti :)

<ironie>

No, vzhledem k tomu, že na kbelíku uvádí, že pro člověka je to nebezpečné (omezit styk s kůží, nejíst, nepít, nevdechovat), a o zvířatech ani slovo, tak předpokládám, že zvířatům to nevadí. Může se jim to míchat do vody, do granulí, ideálně nasypat do uší, očí...

</ironie>

info

Podle me je tohle jeden z velkejch problemu S a R vet - sice rikaji ze neco nemas delat, ale nic moc nerikaji jaky nasledky bude mit poruseni. Vicemene tak najdes stejnej napis na pytli betonovy smesi, hnojivu i pesticidu. Pritom nasledky konzumace lzicky betonovy smesi, hnojiva a pesticidu budou znacne odlisny(odrena zadnice, zbliti se, smrt)
Jak sem psal nahore - zamezit tomu, aby to pes sezral. Tapnuti do do pudy nevsaknutyho zbytku vadit nebude.

Po vydatném zalití/dešti počkejte než trávník vyschne, a pak tam psa klidně pusťte. Sice by mu to asi nic moc neudělalo, ale přece jen na dusičnany jsou psi hákliví a pokud by se mu granule dostala mezi packy, tak by ji při čištění spolkl a bylo by mu dost mizerně. No a jestli je to hnojivo proti kyselosti, tak tam bude může být hydroxid a ten by mu podráždil packy.