Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kouřivost skůtru

Zdravím.Včera jsem dotáhl domů skůtr PGO dvoutakt.Má to přímaz k benzínu a když jsem tu baňku doplnil do plna,tak začal strašně hulit.Tedy hulí víc než když jsem to viděl nastartované u prodávajícího.Kde bude chyba?Vím,že jedna velká je mezi sedlem a řídítkama,ale s tím se už teď těžko něco udělá :-):-)

Dovezl to v dodávce a jízda mu trvala asi tak hodinu.Zkusím to ještě projet a pak se uvidí.Olej jsem kupoval na pumpě kde prodávají skůtry a motorky a ten co tam obsluhuje a patří mu ta pumpa mi řekl,že když je to číňan za 4500kč tak je těsně před smrtí a není potřeba tam dávat nic lepšího.Je pravda,že mi nabízel olej syntetiku za 480kč,ale to mě opravdu přišlo drahé.

Pokud jste tam dal olej určený pro čtyřtakty, nebo náš 2MT tak jste mu pěkně "pomohl". Pro současné motocykly nejsou vůbec vhodné. Doporučuji Vám MOTUL 510, který má specifikaci API TC-TSC3, JASO FC, ISO-L-EGD, je to na bázi polosyntetiky a 1 litr je za cenu kolem 200,- Kč, nebo AGIP City 2T API TC, JASO FC, LOW za cca 180,- Kč. Obsahují v sobě přípravky proti kouřivosti a jsou v relativně příznivé ceně. Já osobně používal v KTMce (enduru) Motul a později Agip Racing

kdyby Vám nabídli olej, který se spaluje bez kouře tak by jste asi žádný dotaz nedával. Motul co jsem Vám popsal KTMce chutnal a nekouřil a jen tak mimochodem točila pomalu 11000 toček a měla při objemu 75 kubíků 16 KW a nikasil ani kroužek nevykazoval žádné újmy při ředění 1:40. A olej naší provience MT2 je opravdu tak dobrý akorát pro naše jáwky a čízy, hulí a zanáší co se dá.

Já tomu rozumím,ale prostě jsem evidentně zvoli špatně.Zatím jsem ho ještě pořádně neprojel.Můžu koupit ještě jednoho co má údajně přidřené kroužky.Netuší někdo na kolik tak cca může přijít oprava?Prý jel do kopce a najednou to zdechlo.Tuto informaci mi dal ten prodejce.