Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zarovnat zahradu?

Zdravím,
Moc moc prosím potřebuju zarovnot zahradu!
Koupil jsem si byt s malou zahradkou před barakem cca300m2. Co jsem zjistil od sousedu tak o tu zahradu se vubec nestarali takže půda je jak kámen a taky samý kámen, samá díra a krtinec co pamatuje Masarika.
Tak neznáte nějaký způsob (jednoduchy :-) ) jak tu zahradu dát do roviny, trochu provzdušnit a vybrat ty přebytečné kameny?

A to nejduležitější, RUČNĚ to dělat nechci, zkoušel jsem kousek (porýt-pokopat-prohrabat)už se mi o tom i zdá:-) ne fakt už nechci!

Neznáte nějaký stroj který bych si mohl na tuhle práci půjčit? a kolik tak může stát ?
děkuji vám moc

Jo kultivátor ten jsem zkouěel ale takovej malej jen se dvěma břity a ten se zarýt prostě nechtěl :-( ta půda je jak kámen možna s větším by to šlo uvidíme poptám se sousedů.
Jinak jsem právě viděl jak si chlápek s trakturkem dělal zahradu a bylo to právě něco mezi kultivátorem s takovým sběračem na kameny a drny, a frézou, prostě za ním se táhla krasně rovná zahradka pohrabaná sevším všudy! Nikdy víc jsem to už neviděl tak jestli tohle nahodou neznáte?

jo právě to bylo myšleno jinak než ve smyslu právě teď nebo zrovna ale spíše někdy někde. :-) jinak dík za podporu alespoň tomu někdo rozuměl.

A abych to upřesnil bylo to asi cca 3 roky nazpět a to jsem to jestě nepotřeboval :-( tak jsem se o to ani nezajímal. A teď jak ho potřebuju, tak ho nikde nemůžu najít ani na netu proto se zajímám tady :-)

Musis ho na ty brity postavit a nechat ho vlastni vahou prizahrabat. Pritom se ti snazi uject, musis tlacit takovej hrot do zeme, no celkove je to docela makacka. Ale dal sem takhle pruh 20x5m za odpoledne, kam jsem puvodne navazel vykopovy material(jilovita puda+zvetraly bridlice) ze si tam udelam parkovaci stani a draha polovicka rozhodla, ze okrasny zahonek bude lepsi.

Rozesmál si mě s tou malou zahrádkou 300m2, protože mě to jako malá zahrádka nepřijde. Vidím tam samou dřinu a nekonečný boj s plevelem bez chemie! :-D

Nejdříve bych se to snažil zrýt - samo že technikou.
Zkusil bych se poptat v okolních venicích v hospodách. Určitě na to někdo bude mít stroj. Ručně vysbírat šutry, co přijde pod ruku.
Hádám, že se budeš držet trendu doby - osít travou a nakupovat hnus zeleninu v hypru. Zkus se tedy ještě zeptat firmy, která trávníky pokládá, jak si to přejí připravit a co ti k tomu poradí ...

Hádám, že se budeš držet trendu doby - osít travou a nakupovat hnus zeleninu v hypru

Tak to ne,právě to co jsem ryl byla zahradka na zeleninu 20x3m. Práve abych si zasadil rajčata, česnek, okurky,hrášek to stěch marketu se nedá žrát :-(
Ale taky samozdřejmě, že si budu chtít udělat posezení s pěkným trávníčkem

Jinak je to dost malá zahradka alespoň jsem byl zvyklý na větší z RD :-)

Fajn, máš ideální období začít.
1. Postřik totálním herbicidem - např. Roundup.
2. Zrýt/zorat.
3. Pokud budou hroudy, použít na rozmělnění rotavátor.
4. Pro zvýšení úrodnosti půdy přidat kompost atd.
Věřím, že ta dřina přinese příjemný výsledek ...
P
R
O
No není to krása utrhnout si na své zahrádce? ;-)

_________________
rokator: ty teda umíš namotivovat ::)

Veckoo, nezlob se na mě, ale podle původního dotazu to vypadalo, že má 300 m2, které musí zrýt, uhrabat a nakonec se z toho ukáže zákonek?

Když si vzpomenu, kolikrát jsem musel zrýt zahradu u babičky a to byla celková plocha přes 200 m2...

Teď jsem u baráku upravoval terén, je to 1000 m2 a všechno ručně...

Rozumím ti, ale to chce klid ... každý jednou začíná. Ty máš měřítka úplně jinde. Jen ať se snaží, nejlíp všechno ručně. To si toho pak člověk jinak váží. :i:

Ještě dodatek - on chce techniku nasadit už jen na těch zbylých 240 m2.
V záhonu 3x20 metrů prý už bude vysazovat papriky a rajčata a vo tom ti je a proto mu fandím! ;-)

Záleží zaké na zemině a nářadí, tady si bez rycích vidlí taky zničím nohu a ruce. Dto motyčka - používám něco jako malé hradičky. Ale neudržovaný kus chce opravdu techniku, ruce si zničíš při likvidování plevele, ony semena pýru, peťouru a jiných chuťovek přeléhají několik let.

nazdar, no zaleží čo na tej zahrádke chceš robiť,myslím či chceš sadiť úrodu alebo mať trávik, taktiež to mám už jedan krát za sebou a teraz znova pre sebou, lebo sme sa presťahovali a z 400m2 sme prešli na 1000m2 takže toho máme o niečo viac

Přátelé 300m dyť tam se technikou ani neotočíte, teď dodělávám zahradu kolem baráku, 3000m2 a funguje 100% jen motyka hrábě a lidské sádlo. A hodně a hodně hodin práce. Ale abych byl upřímný měl jsem tam půjčený rotavátor z půjčovny 450kč na den. ale stejně se na to potom musí s hráběma.

Zdravím,
když se někomu zdá málo 300m2, tak bych tu měl podobný dotaz já. Problém je obdobný.

Potřebuji dostat z navážky kamení a plochu následně zarovnat a osít trávou. Terén je nerovný (jak jinak u navážky), pouze rovnaný bagrem, který to rozhrnoval. Ale ta plocha - je to cca 5000m2 + dalších cca 2000m2 na přilehlých plochách.

A zajímala by mě opět nějaká technika na vybrání kamení a srovnání takového terénu - ručně to dělat opravdu nechci.

Díky za náměty