Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podemletý plot vodou na chatě. Koho na to zavolat?

Zdědil jsem po rodičích, kteří náhle rychle zemřeli chatu.
Potřeboval bych poradit nějakou firmu z blízkosti Zlína, která by si s tím dokázala poradit.

Okolo plotu teče potůček, ale přes letošní zimu to poněkud podemlel a plot tak tak, že stojí.

[http://kutilska.poradna.net/file/view/1054-imag014  8-jpg]

[http://kutilska.poradna.net/file/view/1060-imag015  4-jpg]

Která firma by byla ochotna se tímto zabívat?

Tohle je práce na jeden den pro dva, tři meloucháře, nebo malé živnostníky když už se tím nechcete zabývat sami. Firmy na tím jen mávnou rukou a taky aby ne. IMHO štěk za směšné peníze.
Postup je jednoduchý. Rozplést plot, navozit a vyskládat kameny, odspoda čím větší a těžší tím lepší, prosýpat je soudržnou zeminou až nahoru, stabilizovat a zafixovat podemletý sloupek, zaplést pletivo.

Podle úrovne fotodokumentace je jasné že patríš k bielym golierom, mozol na rukách si nikdy nemal a fyzická práce by ti spúsobila težké psychické trauma.

Hledej místniho dúchodce co vlastní traktor a vlečku, je predpoklad že vše si priveze a za patričnú úplatu to spraví.

Já bych se informoval na obecním úředě v místě chaty do které správy povodí potůček patří. Pak bych požadoval na dané správě povodí aby provedli úpravu a zpevnění břehu.Pokud se nemýlím, tak ty sám ani nemůžeš zasahovat do toku potůčku.V případě velké vody a poškození tvého "díla" , tím následně ucpání toku a vznik dalších škod by mohlo jít na tvůj vrub.
Technologický postup opravy je uveden výše, doporučil bych použití geotextílie.

Momentálně došlo k rozjebání správy potoků(okresní vodohospodářská správa, dříve meliorační). Něco dostaly Lesy České republiky a něco dostalo povodí, u tebe asi Moravy nebo které řeky.
Takže si zjisti, který úřad dostal "tvůj" potok. A pak hledej dál.
Lidi, mající to na starost, v současnosti začínají dojíždět třeba 50km na nová sídla a řada se jich na to vybodla, vzhledem k směšným platům a podstatně vyšší časové a finanční náročnosti.
Denně dojíždět 50 tam a 50 zpět při cca 16000 hrubého je prostě volba k nezaplacení.
Proto je dost míst - rajónů, kde není v současnosti nikdo, kdo by se tím měl zabývat.

Henessy boduje a vtipkuje. :-D
Musím s ním souhlasit a také se Starým Čumilem.
Uvědom si, kde končí hranice tvého pozemku a podle toho jednej se sousedem, kterému patří ten vedlejší. Přirozeně to bude někdo ve "státním stylu" a bude to nelehké, ale vytrvej.

Pokud budou lehkovážní, tak když jim sdělíš, že by ses s nimi nerad viděl přo příležitosti projednávání následků úrazu/úmrtí dítěte, jistě ti začnou rouzumnět a věci se dají do pohybu. Píšu to tak záměrně, protože tohle bude stát vlastníka/správce jen vydání a nic z toho a podle toho se k tomu pravděpodobně bude stavět.

Jinak chválím za fotky ...
Přeji ti, abys byl úspěšný a opravu správce či vlastník provedl brzy.

ale pozemek naproti břehu je určitě ve vlastnictví tety.

Ovšem potok má správce. Najít správce, konzultovat, požádat o nápravu anebo si to udělat sám, ovšem až po té konzultaci, měli by ti poradit, jsou to koneckonců jen lidi v "normální výšce" a ne zhovadilá věrchuška, oni po těch potocích občas chodí.
I když na blba jde narazit kdekoliv.

Vydrží/nevydrží - toť otázka…Jak hluboko je to zapuštěné do hloubky? Jak silná je ta vrstva těch kamenů? (nebo je to jen vyskládaná "stěna", zasypaná hlínou?) A nejvíc bych se bál toho, že je to "vykloněné" ven (nad koryto), myslím, že lepší by bylo to vyskládat čistě jen z kamenů našikmo k plotu…