Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokles napětí na vozidle a reset autorádia

Zdravím,
nemůžu si poradit s tímto problémem. Před pár dny jsem koupil autorádio a zapojil v autě. Při každém nastartováním se autorádio resetuje a nastavení je pryč. Zapínalo se jen po zapnutí klíčku, takže jsem ho připojil ke stálému proudu. Výsledek je stejný. Zkoušel jsem měřit autobaterii při startu a pokles je na 10V. Je nějaké řešení, aby se mi rádio neresetovalo popřípadě něco dokoupit, aby drželo paměť i při poklesu napětí?
Děkuji za rady

Pokles napětí baterie při startu na 10V sice nesvědčí o její velké kvalitě, ale pokud auto normálně
startuje, tak bych v baterii problém neviděl. Spíše se mi jeví radio, které neudrží paměť při 10V jako
šmejd. Autoradio musí být takovýmto vlivům odolné. Asi bych ho reklamoval.
Jinak mohlo by pomoci, napájení oddělit diodou, (nejlépe schottky) a k radiu připojit elektrolyt asi 10G, nebo větší.
Startovat při vypnutém, nebo alespoň ztišeném radiu. Kondenzátor by mohl po dobu startu paměť udržet.

Na každý pád máš autoradio špatně zapojené.
Co si tak matně pamatuji,tak červený drát je zapojen přes zapalování.Po nastartování se ti automaticky zapne radio,nemáš-li ho náhodou vypnuté.
Žlutý drát,musí být trvale připojen na 12V+,ten právě napájí paměť radia,aby se ti při každém vypnutí motoru neresetovalo do základního,továrního,nastavení.