Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Seříznutí vinné révy

Dd, jako naprostý více než amatér v pětování vína mám dotaz. Je to rok, co jsem si zasadila 5 x vinnou révu. Zastřihla jsem jí na podzim, ale prý se zastřihává ted na jaře nějak spíš hodně, nechat jenom část nad zemí, když je tak mladá. Je to tak? Díky

Tak snad naposled. Šla jsem to fiknout, ale raději jsem to ještě nechala, protože: ten kmínek je jakoby ve tvaru praku. Nevím, jestli mám tedy ufiknout i jedno rameno"praku", tak aby zůstal jenom jeden výhon (rovný klacík), a ten nechat na 3 očka. Omlouvám se!!!!!!!!