Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Venkovní nátěr staré roubenky.

Dobrý den, tentokrát bych potřeboval radu ohledně nátěrů.
Mám roubenou chatku z roku 1940, je v dobrém stavu, dřevo nehnije, žádný červ. Na opravu spár jsem si sehnal srubový tmel a začnu řešit celkový venkovní nátěr. Čím to bylo původně natřené a za ty léta přetírané samozřejmě nevím, tam, kde jsem musel řezat, to je cítit jako když v létě voní (smrdí :-) ) pražce.
Udělal jsem foto ( jen mobil, ale snad to je vidět), ty škrábance jsem udělal nehty, je to jako tenká vrstva.
Co by jste mi doporučili ?

Ještě vytáhnu tuto starší věc, rozhodl jsem se tedy pro karbolineum extra plus. Jediná věc, která mne zarazila, byl počet nátěrů. V technickém listu je nešalamonská věta, že nátěry se mohou opakovat. Kdo už má nějakou zkušenost s tímto nátěrem, tak se o ni podělte, děkuji.