Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zesilovač vs. reproduktory

Ahoj, hrozí odpálení reproduktorů při zapojení 500 W zesilovače s impedance 6 Ω ke dvěma 200 W reproduktorům s impedance 4 Ω? Dle mého pokud to nebudu budit na plný výkon, nic se nestane. Bude potom ale možné solidně ozvučit v celku velkou tělocvičnu se špatnou akustikou?

Díky za reakce.

basketbalový turnaj, údaje jsou ze štítků

Ono sa to preháňa s výkonom. Chlapci DJ vedia o elektroakustike málo alebo NIČ.

Je vhodné uvedomiť si, že človek vníma hlasitosť/akustický tlak logaritmicky, je to vlastnosť ľudského sluchu. Pre subjektívny vnem 2-násobnej hlasitosti je potreba zvýšiť výkon 10-násobne !!
A funguje to aj smerom nadol. Takže v praxi až tak desný rozdiel u PA s 200Watt a PA s 500Watt nie je.

Tým Wattom sa dáva nepatričný význam.

Přesně tak,souvisí to také s citlivostí reproduktorů.Ta se udává v dB a dá se to porovnat tak,že reproduktor s udanou charakteristickou citlivostí 92 dB porovnávaný s reproduktorem stejného typu s citlivostí 86 dB má dvojnásobný akustický výkon.Proto kapely pro svoje účely staví reprosoustavy s takovými reproduktory.
JABRAKA