Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lehká plovoucí podlaha - jaká tloušťka OSB

Dobrý den, rekonstruujeme starší RD a v podkroví chci udělat lehkou plovoucí podlahu. Staré trámy jsme vyměnili za nové (cca 7 m dlouhé - rozměr trámu 14x22cm). Tyto trámy mají rozteč cca 60 cm od sebe. Strop je pobitý coulovými prkny shora, ale při chůzi a při zhoupnutí se uprostřed podkroví je průhyb trámů cca 2 cm. Strop v přízemí bude sádrokartonový. Jsem rozhodnutý na půdě mít následující skladbu: Steprock 40mm, 2x OSB 4PD. Nyní se ale nemohu rozhodnout, jakou tloušťku OSB desek zvolit. V projektu máme 2x15mm, zedník nám řekl 2x18mm, ale bude podlaha výrazněji pevnější, když použiji 2x22mm? Chci co nejvíce zabránit průhybu podlahy, aby v přízemí nepraskaly SDK stropy.

Děkuji za názory.

Reymene, vyjádřím se jen k "Chci co nejvíce zabránit průhybu podlahy, aby v přízemí nepraskaly SDK stropy"
tomu zabráníte menším zatížením trámu a správnou montáží SDK. Vy ale přidáváte větší zátěž na trámy!!!

Jestliže se Vám trámy prohýbají, musíte je vyztužit podepřít a podobně....
Já mám silnější trámy a nemám takovou délku!!!!!

Milane,

pokud se na ty trámy dají kolmo "polštáře" - trámky cca 80x60 osově po 625mm, na to se dají OSB 2x18mm, s převázáním, vše heftnout vrutama, rozkládáte zatížení do mnohem větší plochy a vždy mezi 2-3 nosné trámy, takže výsledek - žádný průhyb... Pánovi bych doporučil alespoň se poradit se statikem, za 500,- za hodinu odcházíte s fungujícím návrhem a pokud na to nepotřebujete razítka, každý to s Vámi rád zkonzultuje.