Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem maly pritok vody

dobry den
mam melkou studnu a maly pritok vody
je to chalupa tak me napadlo ze v dobe nepritomnosti by se voda precerpavala do
rezevni nadrze
napr.plastova 1000 litru
jde mi o to jestli se voda nemuze nejak znehodnotit,kazit kdyz bude nadrz na povrchu
a dale zpusob precerpavani
diky za rady
pavel

napr.plastova 1000 litru

Ta voda bude zelenat(řasy). Dá se to trochu omezit obalením nádrže černou folií, ale k použití v kuchyni to nebude.
Co tak prohloubit studnu a k tomu do 1000l nádrže jímat dešťovou vodu?
Nebo tu nádrž zakopat.

Mám studnu hlubokou..... o průměru ..... Za hodinu mi nateče .....cm. vody. Doposud vodu čerpám kýblem - ponorným čerpadlem - jiným způsobem.* Vodu chci do chalupy dostat nošením v konvi - podpovrchovým vedením* . Voda je - není * zdravotně závadná. Chci ji používat na vaření a pití - jako užitkovou* . Podle vydatnosti zdoje budu používat - domácí vodárnu, ponorné čerpadlo - ponorné čerpadlo s plovákovým vypínáním.* Elektřinu mám v chalupě - u studny.* Mám- nemám (chci - nechci) možnost umístit zásobník na vodu na půdu a rozvod provést samospádem.
Doplň a u označeného * nehodící se škrtni.

Voda uskladněná povrchově v zásobníku, nebo sudu je vhodná na zalévání, mytí podlahy a splachování VC.

Studna 4.5 m není mělká. Sloupec vody při stavu 4,5 m ti mohu tiše závidět.
Máš tři možnosti. 1.Koupit skruže a rozšířit studnu.2. Na zalévání a mytí auta používat užitkovou vodu získanou třeba z okapu.3.Umístit nádrž kdekoliv a dočerpávat v nepřítomnosti a používat ji jako užitkovou. V žádném případě bych ji ale nedával do řetězce s kvalitní pitnou vodou.
Umístit nádrž 1000l na půdu vyžaduje posouzení statika, a samostatný rozvod užitkové vody, což je finančně náročné.