Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak opravit měděnou vodovodní trubku ?

Dobrý den. Zjistil jsem, že mi teče ve zdi voda. Osekal jsem tedy omítku a našel jsem místo, kde je v měděné vodovodní trubce dírka velká asi 2x2mm. Rád bych se pozeptal, jak nejlépe svépomocí si to mohu opravit. Prvně vím, že mohu koupit nějakou plastelýnu a tu nalepit okolo. Rovněž mi ovšem bylo řečeno, že je možné takto malou dírku opravit tak, že vezmu pájku s širokým koncem, trubku nejprve samozdřejmě očistím kalafunou a poté zacínuji. Je možné tímto způsobem provést opravu s jistotou, že nanesený materiál bude dostatečně držet ? Případně bych uvítal www odkaz na konkrétní materiál, jež se používá k zacelení takovýchto dírek v měděných vodovodních trubkách. Děkuji moc za nápovědu.

Čau lidi. Dnes jsem řešil podobný problém. V topení jsem si asi nějakým nedopatřením udělal dírku v měděném kolínku tak nešťastně, že výměna kolínka by byla možná jen po rozbourání zcela nové koupelny. Tak jsem nelenil a začal myslet. Jediná varianta, která teda přicházela do úvahy byla oprava kolínka. Vodař mi půjčil hořák, pastu a cín, koupil jsem si měděný hřebík, dírku a okolí řádně očistil a dal se do díla. Dírku jsem ještě parodoxně malinko zvětšil, aby se mi tam hřebík vlezl. Kolínko u hřebík jsem decentně namazal pastou a začal pájet. Podotýkám, že hlavička hřebíčku vyčuhuje 0,5mm nad kolínko, aby se pod ni krásně dostal cín. A jelikož jsem si to chtěl pojistit tak jsem si z dalšího kolínka vyřízl záplatu a taky ji tam naletoval. Sice to vypadá trošku jak od prasete, ale čím víc cínu tím líp :-). Hlavně že to drží a neteče.
Zdravím všechny domácí kutili