Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dveře do koupelny - umakart

Ahojky, bydlím nájemním bytě s umakartem. Nevím, jak je to možný, ale nějak se zkřivily dveře od koupelny - nejdou pořádně zavřít. Chtěla bych je vyměnit, ideálně za šoupačky. Ale nevím, jak je do umakartu přidělat a zda se dá sehnat takový atypický rozměr. Poradíte mi? - ideálně bílé

Soupacky takovy ty klasicky harmonikovy? To by nemel bejt zadnej problem. Na vejsku jdou pririznout, na sirku neni centimetr navic na zavadu a do hlinikovy listy imitujici futra pujdou chytnout i vobycejnym vrutem po predvrtani, sroub do plechu je tutuvka.

Šoupačky nejsou ideální případ.Shrnovací plastové harmoniky zaberou při otevřeném stavu 18 cm místa,koupelnové dveře jsou 60 cm široké.Posouvací dveře vyžadují stavební pouzdro.Já jsem si ty původní dveře seřídil tak,že jsem vyjmul plechové kování a dveřní otvor přibrousil asi o dva mm.Jde to bruskou dobře,stači i rašple.Rámeček se dá zpět,trochu přiklepne přes prkénko a přitáhne novými šroubky(vruty)Ty musí mít hlavičky dostatečně zapuštěny,aby nezachycovaly do protikusu.
Přibrousit lze i dveřní hrany.Za dvě hodiny jsem byl hotov.
JABRAKA

Danko:
to zvládne každý.Rámečky drží pár šroubků,pak samy odpadnou.Vzít rašpli a chvili to dřevo,co tvoří rám dveří šmrdlat není žádná práce.Pak to naklepnout zpět a šroubečky vrátit,zase jednoduché.Ale koupit nové,stejně silné a trošku delší.Pomocník je elektrošroubovák za 600 v Kauflandu.
JABRAKA