Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Oprava akrylátové vany

Prosím o radu jak opravit proraženou akrylátovou vanu. Prasklina je dlouhá asi 4cm a proteče jí voda. Podlepil bych to mamutem a zespodu vypodložil na tvrdo, ale z vrchu jsou vyštípané malé kousky a ty bych potřeboval zaplnit a nabarvit na bílo aby to nebylo vidět. Nevíte jestli existuje nějaká opravná sada nebo někdo kdo se tím zabívá v okese Svitavy, nebo i dál a poradil by? Předem děkuji.
Nevím jak vložit foto.

loading...

Luboši.
Ta oprava je vcelku jednoduchá.Je nutné vanu vymontovat.Zespodu přes prasklinu dát záplatu skelné tkaniny(jemné) a lepit polyesterovou pryskyřicí,jako se dělají laminátové lodě.Po zatvrdnutí se vnitřek praskliny zalepí epoxidovým emailem,bílým,nebo podobným epoxy smaltem na vany.
JABRAKA

máme úplně pitomou akrylátovou vanu složenou ze dvou částí. horního dílu a spodního skeletu.právě na tom horním dílu jsou praskliny, kterými se dostane voda do prostoru mezi horní a spodní díl. tím, že se tam voda dostane, začne se po sprchování samozřejmě tlačit zpátky ven a má odpornou nažloutlou barvu a páchne. je možné použít Vanafix i na tohle? tzn. potřít tu horní vrstvu, aby se voda nedostala dovnitř?