Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Oprava akrylátové vany

Prosím o radu jak opravit proraženou akrylátovou vanu. Prasklina je dlouhá asi 4cm a proteče jí voda. Podlepil bych to mamutem a zespodu vypodložil na tvrdo, ale z vrchu jsou vyštípané malé kousky a ty bych potřeboval zaplnit a nabarvit na bílo aby to nebylo vidět. Nevíte jestli existuje nějaká opravná sada nebo někdo kdo se tím zabívá v okese Svitavy, nebo i dál a poradil by? Předem děkuji.
Nevím jak vložit foto.

loading...

Pěkná prasklinka,pěkná.No nicméně tohle se amatérsky opravit skoro nedá.Určitě ne nějaký mamut tmel zespodu.Podobný případ jsem řešil asi před dvěma lety kdy si nám při rekonstrukci koupelny podařilo něco podobného ale na úplně nové vaně.Tenkrát jsem to řešil nějakou odbornou firmou /když bude potřeba najdu ji ještě ve fakturaci/ a opravili to uplně k nepoznání.Vzpomínám tenkrát suma 1800,- Ale na te nove vaně a ještě nově zabudovane se to vyplatilo.

Pokud by se Ti podařilo najít tu firmu, byl bych moc rád. Vana je necelý rok stará a samozřejmě nově obezděná. Nezůstala mi ani jedna kachle, takže když bych ji vybourával a nějaká praskla byl by to průšvih.
Je to stejný byt po tom nájemníkovi jak jsem se dotazoval na opravu kuchyňské linky.
Pak něco opravujte a pronajímejte. Asi ho prodám a bude pokoj:-(

Luboši.
Ta oprava je vcelku jednoduchá.Je nutné vanu vymontovat.Zespodu přes prasklinu dát záplatu skelné tkaniny(jemné) a lepit polyesterovou pryskyřicí,jako se dělají laminátové lodě.Po zatvrdnutí se vnitřek praskliny zalepí epoxidovým emailem,bílým,nebo podobným epoxy smaltem na vany.
JABRAKA

máme úplně pitomou akrylátovou vanu složenou ze dvou částí. horního dílu a spodního skeletu.právě na tom horním dílu jsou praskliny, kterými se dostane voda do prostoru mezi horní a spodní díl. tím, že se tam voda dostane, začne se po sprchování samozřejmě tlačit zpátky ven a má odpornou nažloutlou barvu a páchne. je možné použít Vanafix i na tohle? tzn. potřít tu horní vrstvu, aby se voda nedostala dovnitř?