Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ovládání hlasitosti potenciometrem

Zdravím, tohle už tady bylo řešeno, ale mě to stejně nepomohlo a tak se obracím na chytřejší z nás s konkrétním dotazem. Chci ovládat hlasitost zesilovače otočným potenciometrem.

Mám doma tři staré TESLA TP 280 b 25A M5/N-ZA, TP 280 n 20A M5/N-NR a TP 280 n 20B M5/N-LL. Jediný co jsem vyčet je, že jsou lineární, proto bych byl rád, kdyby mi nědo pomohl vyluštit z toho ostatní údaje.

Dále bych Vás poprosil, aby jste mi doporučili nějké stereo potenciometry na ovládání hlasitosti, a poradily podle jakých hodnot se kupují.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, mám gramorádio tesla 1037A moderato a chci se zeptat, začal mi při zvyšování a snižování škrčet a chrastit potenciometr hlasitosti, chtěl bych si koupit nový ale nevím jaký mám koupit respektive jaké ohmy našel jsem starou knížku s náhradními díly na moderato a tam ten potenciometr má 2x47000Ω log. Hledal jsem nové na internetu ale s 47 000 ohmy jsem nenašel tak prosím o radu jaký koupit předem děkuji.

Ten Kontox někdy nepomůže, spíš naleptá.
Myslím si, že stále je nepřekonatelná:
Politura DIAVA na nábytek(žlutá nebo červená)., Injekční stříkačkou nastříknout do potenciometru (na odporovou dráhu) a pak několikrát projet tam a zpět. Všechny nečistoty vyvolávající chrastící přechodové odpory zmizí ihned nebo v krátké době používání a tento stav už pak zůstane nepořád !!!
Diava se ale obtížně shání.