Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem koupě vapky a přetlakový ventil...

Dobrý den, chtěl bych si koupit wapku značky Karcher (cena do 2500kč) a připojit jí na ponorné čerpadlo, které máme ve studni...jelikož při vypnutí vapky by vznikl přetlak, chtěl jsem použít klasický přetlakový ventil, který by v tomto případě vracel vodu zpět do studny....

Je to možné takto zapojit a používat? Jakou hodnotu má mít přetlakový ventil? Ponorné čerpadlo je al-ko sub 6000.

tak vapka je koupená (karcher 2.14)...našel jsem si info o mém čerpadle a je v něm normální "vrtulka"...takže až bude venku trochu vhodné počasí, tak nejdřív zkusím lacinou možnost a toje vložit mezi na cestě mezi vapkou a čerpadlem obyčejné téčko, na které do odbočky nasadím hubenou hadičku....když to nebude dostačovat, popř. se bude tlak strácet všechen do trubičky a k vapce se toho moc nedostane, tak místo hubené hadičky použiju pojistný ventil...

V každém případě dám vědět jak to dopadlo...:-D