Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkroucený plast

Zdravím.Mám problém se zkrouceným plastem.Jedná se mi o plast z vysavače.Je trošku pokroucenej.Čím bych jako,že vyrovnal?Vím,že je to trošku debilně napsaný dotaz,ale nevím jak líp to popsat.

Pokud to nevadí funkci,raději bych to nechal tak.Většina plastových dílů je vstřikovaná do formy za tepla a funguje tu tvarová paměť.Při dalším ohřevu může dojít k další deformaci.Jinak by musela být zhotovena forma a předmět,který je zdeformovaný,by se musel nacpat do formy,ohřát a pak nechat vychladnout.
JABRAKA

Můžeš se to pokusit srovnat horkovzduchem, případně nad plynovým sporákem, pokud nemáš nic jinýho. Určitě potřebuješ pomocný materiály, tedy něco, na co to položíš, aby to drželo tvar a necháš vychladnout.
Ale teplem zdeformovaný plasty většinou změní rozměry, materiál se z tloušťky natáhne do délky, tedy budeš to mít zvlněný.

Prohřát v horké vodě, a slisovat mezi adekvátně rovné plochy, ideálně přes noc, by nešlo? Vypadá to na termoplast, takže rozměrově by se to hnout nemuselo, a teplota horké vody by mohla relativně změkčit materiál, který se pak srovná a při (mírném) tlaku do požadovaného tvaru (roviny) podle "kopyta", do kterého se upne.