Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyzdění jádra

Vim že se to už probíralo, ale přesto... Chtěl bych zrušit umakartové jádro, ale nemam peníze na to abych si to nechal udělat firmou, takže bych toho chtěl co nejvíc udělat sám. Sádrokarton bych zvládnul, ale z ytongu bych si to musel nechat vyzdít - nikdy jsem to nedělal. Pak postupně dodělávat. Takže... co s elektrikou při bourání? Kolik zhruba by stálo to samotné vyždění a kolik stojí posudek statika? Na co si dát pozor při práci svépomocí?

Nevím,jaký typ jádra máš,je jich několik.Pokud je to bedna,sešroubovaná ze stěnových panelů,tak je to velice jednoduché.Celá "Bedna" sedí usazena v ocelových úhelnících na panelu.Jinak je jen sešroubována dohromady.Elektrické vybavení jádra je také integrováno na falešném stropu z laminátu.Celé jádro má napájení přes jediný jistič.Pokud by se zbouralo,musí se kompletně udělat nová instalace.Můj názor,daný bohatými zkušenostmi,je takový,že než bourat jádro a nahrazovat ho sádrokartonem,je nesmyslné.Ty umakartové panely jsou mnohem kvalitnější,než sádrokartonové stěny.Kývnul bych jen na rigidur.Tam to má trochu smysl.Pokud nechci měnit dispozici(půdorys)jádra,pak je lepší na umakartové stěny flexibilním lepidlem a perlinkou vytvořit pevný povrch a na něj lepit obklady.Vyměnit přívody a odpady vody,udělat nové elektroinstalace.Včetně jističů a chráničů Počítat přitom i s kuchyní.Ostatní povrchy ych doporučil na novou omítku lepit odolnými tapetami.
JABRAKA