Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na vikýř a jeho zateplení z venku

Dobrý den. Chtěl bych poprosit o radu jak správně zadělat vikýž + zateplit zvenku. Pro upřesnění dávám 2 fotky:

Foto 1
Foto 2

Fotky jsou starší. tento výkend jsem na radu zedníka vyměnil ty prkna Za osb desky které lícují přesně okolo trámů +- 5mm a okolo zapěnoval montážní pěnou. jen nevím jakým zpusobem mam nejlépe zadělat tu díru mezi bokem vikýře a hydroizolační folii. (foto 1)

Zateplit bych chtěl z venku protože tesaři při stavbě vikýže otočily trám vedle oken. takže zevnitž se mi podaří dostat maximálne 10cm tepelné izolace. všude jinde budu mít 26. Takže bych tam chtěl dát aspon 15cm polistirenu nebo nečeho podobného. jen si nejsem zcela jistý jak. asi budu muset dát pryč oplechování a tašky dát polistyren a nechat udělat novou klempířinu. nachystat bych to chtěl sám.

Všem moc děkuji za rady a názory.

Děkuji za radu.

Snažil jsem se nechat střechu předělat spis formou reklamace od firmy která ji stavěla. ale ti mě jen odpalkovaly. boužel nebyly finance takže jsem si toho všimly až teď a strecha byla dělaná více jak před 2 lety.

A peníze na předělání a výměnu oken ( byby by asi o 20 cm vetší po otočení trámů) v našem rozpočtu nejsou.

Už máme nakoupené věci na zateplení takže toto je poslední vec na vyřešení před zateplováním