Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava domu(zdi)

Dobrý den ,mám následující problém,koupili jsme starý dům plný vlhkosti.Jako první věc jsme ho nechali podřezat.Od té doby uplynuli 2 roky a dům pěkně vysychá ,ale co zůstavá pod urovní podřezání ,začlo odpadávat(v domě jsou vyvýšené podlahy asi cca 200mm nad úrovní terénu)Chtěla bych ten spodek nechat obložit nějakým pěkným obkladem,ale čím ten obklad přilepit ,když tam zůstane trvalá vlhkost ??? Děkuji za každou radu.

Pár doplňujících otázek. Podřezání je pod, či nad úrovní podlahy? Je odizolovaná i podlaha? Je domek podsklepen a pokud ano jak vypadá zdivo ve skklepě, případně netlačí se spodní voda do studánky ve sklepě? Předpokládám že obkládat chcete venkovní sokl?

Opadávání po izolací je nejpravděpodobnějí způsobené nahromaděním velkého množství vlhkosti ve zdivu (spekuluji..). Dříve vlhkost volně stoupala výš a posléze se na velké ploše uvolňovala do vzduchu. Nyní se zarazí o izolaci, výš nemůže, má k dispozici malou plochu takže se nestíhá odpařovat. Předpokládám že opadávání začlo v průběhu zimy (opět spekulace..)? Onen pískovec není náhodou opuka? Určitě bych neměl dobrý pocit z toho, že si vlhkost obkladem v soklu nadobro uzavřu s vědomím, že za pár let obklad odpadne a velmi pravděpodobně i s kusem zdiva. Máte nějaké info jak to tam vypadá s hladinou spodní vody? Podle toho bych možná zvážil okopání domku, oddrenážování a nopovku.

Co říkáte na tento nápad....oklepu opadávájící části,udělám nějaké bednění v úrovni chodníku a podřezání, zabetonují to ,vytvoří se malý sokl a ten obložím obkladem.Vůbec mi nevadí že tu vlhkost uzavřu,chci hlavně aby mi ten obklad vydržel i přes zimu. Nebo mi poradíte i nějaký jiný postup(finančně uspokojivý) Děkuji

Najvhodnejší aj keď pomerne drahý spôsob je spôsob je upevniť na vlhké murivo kovový rošt vzdialený cca 2-3 cm od muriva, vytvoríš vzduchovú medzeru a obklad upevnit na ten rošt. Detail ukončenia hornej hrany, prekrytie, je taktiež potrebné previesť tak aby vznikol vzduchový kanál. Pár domov u nás to už má takto vyriešené. Poniektorí vytvorili aj v oblade zopár otvorov/prieduchov krytých nerezovými rámikmi. Vyzerá to vcelku elegantne

Kto na to má, zvolil este drahší spôsob bez kovového roštu. V murive majú ukotvené háky a nastavitelné operné body. Na hákoch sú zavesené platne zrejme umelého kameňa, hrubé cca 3-4 cm.