Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak dlouho vydží polystyren bez finální fasády?

Dobrý den,
chtěl jsem se touto cestou zeptat jak dlouho vydří fasádní polystyren bez finální úpravy-fasády? Máme na RD cca 1 rok polystyren s grafitem a nemáme zatím finace na dokončení fasády a myslím, že ještě tak 3 roky na to nebude. Jak dloho může být polystyren odkrytý než začně nějak pracovat pod vrstvou lepidla? Vrstva je složena lepidlo-polystyren-hmožděnky-perlinka-lepidlo. Děkuji za radu. Staroka

Rozumím tomu správně že už je polystyren přetažený lepidlem s armovací tkaninou a není tedy holý? Pak vám ty tři roky i více v klidu přežije zcela bez újmy i když se toto nedoporučuje a finální omítka by měla být aplikována co nejdříve. Není to ale z důvodu že by trpěl polystyren, ten degraduje přímým slunečním UV zářením. Hlavním důvodem je že dlouhodobým působením povětrnostních vlivů ztrácí vlastnosti povrch lepidla. K tomu připočtěme zachycenou vzdušnou prašnost a máme ne příliš ideální podklad po šlechtěnou omítku. Dále je možné zatečení vody mezi lepidlo a polystyren, v horším případě až pod polystyren pokud se někde vyskytne nedokonale uzavřený detail a mráz už jistě svoji práci také odvede. Takže až se ke konečné úpravě fasády dostanete, doporučuji celý povrch nejprve mírně zbrousit, omýt, projít zda je lepidlo všude pevně přilnuté k polystyrenu a teprve až pak napenetrovat a natáhnout omítku.

Ano, je to vyborny material na stavbu hnizd, ma vynikajici izolacni schopnosti (proto ho take pouzivame, ze?). Souhlasim, ze to vypada, ze ptaci se to skutecne uci a nejakym zpusobem predavaji do dalsich generaci.

PS: ja rikam, ze balit si dum (pevnou stavbu) do polystyrenu (strasne krehky material, nic do toho neuchytis atd.) je prinejmensim zvlastni.

Datel ne, ti jsou hrozně plaší a je jich relativně málo, do zástaveb prakticky nelétají, nejvíc se v tom vyžívají žluny. Ale ono se není čemu divit, když si tím na baráu lidi vytváří dutinu a ještě hezky teplou, tomu žádný pták neodolá a neb vím co s polyst. dokážou myši a potkani nechci domýšlet ty kolonie hlodavců a hmyzu pod omítkou :-), ale proti gustu...