Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem skladby podlahy

Dobry den,
na internetu jsem se docet, ze skladby podlahy by mela byt napr. Steprock + 2xOSB. muze se take podlaha slozit: OSB 1,2cm + Steprock 2cm + OSB 1,2cm + laminatova podlaha?
Predem dekuji za odpoved.

Ty desky jsou tam dvojmo proto, aby se daly poskládat na sebe křížem a prolepit nebo prošroubovat, vznikne tak jednolitá deska plovoucí na vrstvě zvukové izolace (Steprock). Proč chcete OSB/Steprock/OSB místo Steprock/2×OSB? Samotná 12mm horní deska už by se asi dost prohýbala, ne?

lebo OSB desky jiz mam namontovane, pro ulehceni prace jsem chtel odmontovat pouze jednu vrstvu, ale budem muset obe. hmm ... kdyz to ma byt dobre udelano

mel bych jeste neco:
snazim se odizolovat podlahu abych neslysel sousedy. na internetu jsem nasel nekolik moznosti.
rozhodl jsem se pro dve, ale nevim se rozhodnout:
1)spomenuta Steprock + 2x OSB + lamin.podlaha
2)Topsilent Duo + 2x OSB + hobra + lamin.podlaha

vite mi poradit, ktera varianta bude nejidealnejsi?