Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Topná spirala

Prosím o radu.Topná spirala k akumulační nádrži označená 230V 6000W. Mam to zapojene do hvězdy tedy 3x230.Když to zapojím do trojuhelniku tzn 3x400 - přežijou to spirály? Vypočítal jsem - teda nevím jestli dobře proud na spiralu 15A a příkon tím padem asi 6 KW.Asi moc co? Dík za radu

Záleží, co od toho systému očekává. Zkusme to takhle: Tepelná ztráta domu 10 kW (malý, nebo slušně zateplený) x 24hodin = 240kWh (při -20°C). 240(kWh):16(hod)= 15kW (těleso). Při teplotě kolem nuly je tepelná ztráta objektu cca poloviční = 7,5kW těleso by mělo vystačit v sazbě "akumulace 16" k pokrytí vytápění, při venkovní teplotě nad nulou... Velikost akumulační nádrže - viz výše...:puff:
P.S.: Akumulaci má také v konstrukci podlahy - a to ne zanedbatelnou (!)