Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Topná spirala

Prosím o radu.Topná spirala k akumulační nádrži označená 230V 6000W. Mam to zapojene do hvězdy tedy 3x230.Když to zapojím do trojuhelniku tzn 3x400 - přežijou to spirály? Vypočítal jsem - teda nevím jestli dobře proud na spiralu 15A a příkon tím padem asi 6 KW.Asi moc co? Dík za radu

Dík...udělám pokus.Snad to přežije.Když tak spirál je dost ale ta výměna.Vypustit tak kubík vody, znova napustit.A ten výpočet je dobrý? Nějak se mi to nezdá.Napětí zvednu ani ne jednou tolik 230-400 a příkon na trojnásobek? 6000-18000????

Dobrej vzorec ale nepočítá s odběrem tepla.tepelná ztráta baraku /podlahovka/ odhaduji tak 8-10 Kw nějake TUV nějaké ztraty na izolaci.No nic o půlnoci zapínaj nízký tarif tak uvidím.Dik a dobrou noc.Zítra se ozvu a napíšu výsledek.

Jak to dopadlo?Přívody i jističe mam určitě v pohodě je tam 4x6 a 20A jistič.To je bez problemu.Ale jakmile jsem to zapnul začalo to okamžitě vařit jak v rychlovarne konvici a okamžitě stoupal tlak.Pojišták tam samozřejmě je ale tak to asi fungovat nemůže.Tak jsem to brzo vypnul.Spiraly to přežily ale bylo to tak 10 minut.Musím to pořešit nějak jinak.Třeba další topnou spirálou o kousek níž.Ale bude to problem protože ty další vývody jsou situované ke zdi a tak všechno vypustit, odpojit šroubení,otočit 400 Kg bečkou našroubovat spirálu a zase zpátky.Vůbec se mi do toho nechce.A na druhe straně když jsem to spočítal finančně na ten 18KW odběr - to bych se asi nedoplatil.I když zas nevim jak rychle by to ohřívalo a jak dlouho by to muselo jet.

no jo vlký příkon na cm délky spirály a voda se hned vypařovala, proto ten tlak..
ono jde o to na kolik to potřebuješ ohřát . myslím že na více jka 75°C stejně ne...
tak ti nevím proč topení není nejníže jak být může. Já bych dal hlavní topení nejníže jak to jde , klidně odzadu, a pomocné topení bych nechall zepředu. a zapínal podle potřeby. z toho co tu píšeš, je jasné že se ti to neprohřeje, protože nemáš topení nejnížeji jak to jde a teplá voda stoupá nahoru,,,,

Není to tak jak říkáš.Trochu pro upřesnění.Akumulační nádrž 1500 l.Výška 2m průměr metr.Hlavní topení je kotel na pevné paliva napojený na maximální výšku.Druhý zdroj je solární ohřev taky ve spodní části.OK.Topná spirála je napojená v 1/3 výšky./ohřívá tak 1000 l/Zásobník nahřívam na maximum tj 95-100 C
Pak mi vydrží nahřátý i 24 hodin.Teda s odběrem do podlahovky a ohřevem TUV.Ale ta elektrika jen na NT tj 12:00 až 05:00 a 12:00 až 15:00 to prostě neohřeje.Až bude jen TUV tak to bude asi v poho ale na to topení to nestíhá.Jde o to že se mi nechce topit v kotli - dřevo dochází atd.Plyn zatím není připojený i když odbočka už je.Mám to vlastně v provozu první sezonu - nově zrekonstruovaný starý barák tak zkouším

Dobrý den MARTAS 111,četl jsem váš příspěvek a všiml si,že se zmiNujete o akumulačce a jejím nahřívání.To mě zajímá a proto se na vás takto obracím.Já mám kotel s akumulačkou a topenář mi řekl,že mám akumulačku nahřívat pouze na 70C a to se mi zdá málo,ale protože jsem laik,tak jsem ho poslech,ale jak se blíží první mrazíky,tak zjišťuju,že 70C vodu do podlahovky vypustím během 2-3hodin a nádrž je prázdná.Mám 1000l.A v manuálu ke kotli jsem se zase dočetl,že udávají teplotu na kterou se nádrž nahřívá v rozmezí mezi 90-100C,tak nevím,kde je teď pravda.Poraďte.
Děkuji

Záleží, co od toho systému očekává. Zkusme to takhle: Tepelná ztráta domu 10 kW (malý, nebo slušně zateplený) x 24hodin = 240kWh (při -20°C). 240(kWh):16(hod)= 15kW (těleso). Při teplotě kolem nuly je tepelná ztráta objektu cca poloviční = 7,5kW těleso by mělo vystačit v sazbě "akumulace 16" k pokrytí vytápění, při venkovní teplotě nad nulou... Velikost akumulační nádrže - viz výše...:puff:
P.S.: Akumulaci má také v konstrukci podlahy - a to ne zanedbatelnou (!)