Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké vrtací kladivo?

Chtěl bych si pořídit vrtací kladivo, v ceně kolem 1800, k použití v paneláku (vrtání) a nějaké drobné práce. Prodejce uvádí několik parametrů, tak nevim, čim se víc řídit. Příkon, počet příklepů, nebo síla úderu? Konkrétně jsem našel Extol 401231 a DWT SBH-750 DS BMC, nebo poradíte z vlastní zkušenosti jinou?

v prvom rade hlavne značkou. 900 W príkonu pri napríklad extole alebo bosch profi nikdy nebude to isté. Radšej by som volil o síce o niečo drahší stroj, ale ovela univerzálnejší a určite kvalitnejší. Buď napríklad toto kladivo pre hobby http://www.profinaradie.sk/hq-tools/product/3536-P BH-2000-RE-vrtacie-kladivo/ , ktoré zvláda aj sekanie (napr. kachličky, dlaždice), alebo toto aku kladivo http://www.profinaradie.sk/hq-tools/product/11804- Uneo-Maxx-aku-kladivo-3v1/ . Viem že vyzerá dosť slabo, ale do panelu ide s 10 vŕtákom ako do masla, a navyše je to hobby kladivo, nie nejaké na stavbu, takže aj hluk je ovela menší, čo ocenia určite aj susedia :)