Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké vrtací kladivo?

Chtěl bych si pořídit vrtací kladivo, v ceně kolem 1800, k použití v paneláku (vrtání) a nějaké drobné práce. Prodejce uvádí několik parametrů, tak nevim, čim se víc řídit. Příkon, počet příklepů, nebo síla úderu? Konkrétně jsem našel Extol 401231 a DWT SBH-750 DS BMC, nebo poradíte z vlastní zkušenosti jinou?

Tak ještě jinak... zaručí mi už ten název KLADIVO, že mi půjde vrtat do panelu jak do másla? Abych nekoupil nějakou tuhle kaši a stejně to nešlo. Ale dávat za to víc jak 2500 nehodlam. To všichni máte doma jen profi?

No nevím, mám vrtací kladivo asi za 1500,- Mám ho již několik let, nyní by možná bylo opravdu za 1000 a té práce co už nadělalo. Zrekonstruoval jsem s ním celý barák. Osekávalo obklady, bouralo zdi, venku jsem s tím trápil betonové obrubníky (to moc nešlo). Ještě než jsem koupil barák, tak jsem s ním vrtal v paneláku (proto jsem si ho koupil) a vše k naprosté spokojenosti. Záleží jak často a jak hodně se bude používat. Ergonomie je určitě někde úplně jinde než u dražších zařízení. Nářadí nakupuji jednoduše podle toho jak to moc bude potřeba. Nepotřebuji vrtací kladivo za 4000,- které bude celý rok ležet ve skříni.

pěkně to popsal někdo v diskusi v příspěvku o volšových rukách a hlavě:
http://www.kutime.cz/forum/montazni-prace/kvalita- naradi-dwt-111979-569/
Se známým si půjčujeme nářadí, ale v poslední době mám vážné pochybnosti : okružní pilu mi vrátil s opáleným listem, pásovku zasr*nou od spečeného polystyrenu s nitěmi z otrhaného brusného pásu dohormady ještě s brusivem na válcích a když jsem ho vzal do dílny na náštěvu a po hodině ještě nebyl se čtyřmi dírami hotový a viděl jsem ho vrtat nebo spíš protavovat tupým vrtákem ve stojanové vrtačce díru do nerezu, tak jsem měl chuť na výchovný pohlavek. Přitom hned vedle byla stolní bruska na broušení vrtáků.
Jemu jeho Einhel bourací kladivo na baráku samozřejmě odešlo. Několikrát.
Každé nářadí má svoje určení a podle toho vyžaduje i určité zacházení. Profi nářadí, kterým můžete pracovat hodiny a hodiny v tahu v extrémních podmínkách prostě hobýkama nelze nahradit. Když se ale s hobýky zachází šetrně a nechají se odpočnout, nezasírají se prachem, promazávají se, tak svoji práci taky odvedou za zlomek ceny profíků.

je pravda jak se kdo na to chová, kamarád točí 4 tesco zbíječky dokola protože lidi co to používají jsou prasata. ale nechá se s mašinou za 1500 udělat dost práce, to je fakt.
za mě: mám lehké 2kg bosch a co jsem s tím udělal ,to zírám i já . jinak hlavně je to i o komfortu sice tu práci to udělá ale musí to sedět taky do ruky, hlavně je to o akku nářadí- tam je ku... rozdíl.
bosch forever:-)

v prvom rade hlavne značkou. 900 W príkonu pri napríklad extole alebo bosch profi nikdy nebude to isté. Radšej by som volil o síce o niečo drahší stroj, ale ovela univerzálnejší a určite kvalitnejší. Buď napríklad toto kladivo pre hobby http://www.profinaradie.sk/hq-tools/product/3536-P BH-2000-RE-vrtacie-kladivo/ , ktoré zvláda aj sekanie (napr. kachličky, dlaždice), alebo toto aku kladivo http://www.profinaradie.sk/hq-tools/product/11804- Uneo-Maxx-aku-kladivo-3v1/ . Viem že vyzerá dosť slabo, ale do panelu ide s 10 vŕtákom ako do masla, a navyše je to hobby kladivo, nie nejaké na stavbu, takže aj hluk je ovela menší, čo ocenia určite aj susedia :)