Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nj. vypínač - vypadlo mi to černé přepínátko, jak to zacvaknout ?

Zdravím a prosím o radu. Vyměňoval jsem vypínač v kterém mi prasklo to černé přepínátko nebo prostě přestalo cvakat. Tak jsem nasadil novej ale bohužel jsem do toho nijak zvlášť násilně drcnul a také mi to přestalo cvakat a jsem tam kde jsem byl. Snad to není prasklé i když i to je možné? Prosím o radu jak to zacvaknout zpátky, vůbec mi to nejde.
Děkuji moc.

[2582r2o.jpg]

V takovýchto případech měním celý strojek vypínače, protože to není problém klapky samotné, nýbrž mechanické části strojku pod klapkou. Takže shodit jistič, odpojit vodiče, odehnout zobáčky po stranách strojku, vyjmout strojek, osadit nový, zapojit, šrouby důkladně dotáhnout, nacvaknout kryt, nahodit jistič a je na pár let vystaráno.

Jednak jsem drobný škudlil a když ušetřím možná 25Kč na jednom vypínači (a tady to je bezpečné šetření), tak jsou to tři lahváče a mne to potěší, jednak jsem ty vypínače vybíral, aby ladily s nábytkem, tak před dvaceti lety a teď už se stejné neseženou.