Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sníh pod taškami na střeše

Dobrý den,
chtěla bych se na Vás obrátit s následujícím problémem. Druhý rok máme novou sedlovou střechu z pálených tašek Roben. V roce 2009 byla strašná fujavice a prachový sníh. To bylo první rok, co jsme měli střechu. Pod tašky nám nafoukalo a když jsme se šli podívat na půdu tak na difúzní fólii co je pod taškami ležela vrstva sněhu. V roce 2010 se to opakovalo znovu. Stává se to právě když fouká a padá prašan. Největší problém je ale to když začne sníh tát tak nám teče dovnitř. Na chodbě máme poteklé stěny v místě kde je na střeše úžlabí ( stěny jsou z itongu a podhledy ze sádrokartonu). Měli jsme tam pozvanou firmu, která nám dělala střechu a ptali jsme se jestli je to u tašek normální. Bylo nám řečeno, že ano. A to že nám teče do domu je prý vnitřní vlhkost, která se sráží a díky tomu, že sníh udělá pevnou vrstvu( krustu) pod taškami, tak vlhkost nemůže odcházet pryč.
Co si o tom myslíte? Máte s tím někdo zkušenost ? Nebo se mám obrátit na výrobce tašek ( chyba při výrobě - křivé tašky nebo tak něco). Moc děkuji za odpověď. Jsem z toho docela zoufalá, nový barák a už takové problémy.

Rozeberu to na několik problému.
aby byl na folii prašan je naprosto normální a běžné. Páč tašky nejsou vduchotěsné, napojení mezi taškou a hřebenáči rovněž. Nevím zdali máte úžlabí a nároží, tam je mezi oplachováním sice molitan ,a le na dlouho a rovněž ne vzduchotěsně. Navíc folie musí být přerušena ve hřebeni, kvůli odvětrání. Přesné umístění a odvětrání folie je třeba rozdělit podle typu střechy, tzateplení a samostné folie.

Takže sníh na folii, (ale i napůdě) být může!!!!!!
To že začne tát a voda stéká do stavby je zásadní vada a je jí třeba reklamovat. Někdo něco udělal špatně. Třeba nepodlepit kontralatě nebo špatně natloukl hřebíky, malé odvětrání atd. Mnoho závad může být příčinou.
Raklamujte dílo.
Na podporu mého tvrzení si vyžádejte konzultaci a stanovisko výrobce folie. Víte co je to za fólii?
ICQ 55180641

Dobrý den.
Nevím zdali mi ještě odpovíte,ale mám stejný problém se sněhem.Bydlím na Drahanské vrchovině kóta domu je 702m.n.m.Z žádné strany mi nic nebrání,takže vyhnálov.Problém je v tom,že pokud padá sních tak většinou s fujavicí.Již třetí rok řeším problém se sněhem,který dle mého nafouká odvětrávacími taškami!Jsem z toho zoufalí,jakmile se oteplí tak sníh povolí a začne mi zatíkat do domu.Nemluvím o trošce sněhu,ale opravdu je ho tam navátého hodně,páč jsem to musel z té fólie srážet rukou aby sjel až dolů.Takové kvantum nemůže nafoukat jen malímy mezerami pod taškou.Střecha je sedlová,zjedné strany dlouhá,takže zastšešuje i garáž a tam je absolutní sucho.Všiml jsem si, že sních na folii drží a i když je folie mírně provlhlá tak nekape.problém je v tom,že ta voda ze sněhu mi stíká po trámech,které jsou nasáte vodou z toho sněhu.No a tam kde je trám opřen o zeď je mokro.Mohu ty odvětrávací tašky dát pryč?jedná se o krytinu KM Beta.Budu rád za každou odpověď.Děkuji

Mirine, někde je více chyb. Pokud je folii dané správně, tak zafoukaný vítr jak větrací taškou, tak i mezi taškami, (páč nejsou vzduchotěsné) právě musí zachytit kontaktní membrána. Po ní sjede sníh, (nebo až roztaje tak steče). Pokud je folie udělaní správně, nemůže stékat k trámům, a dole musí vytéci po okapovém plechu k opapu, nebo do okapu, podle toho, jak je udělán detail.
Koukněte na obrázek http://cukrar.rajce.idnes.cz/Juta_obrazky/#zaklop_ vaty.jpg
zvláště na detail u okapu?

Odvětrávací tašky tam být musí!!

Máte fotky?

Dobrý večer.Foto udělám a pošlu,doufám že folie je správně.Ale přesto tomu ještě nerozumím?Proč se ten sníh hromadí na folii a nesklouzne rovnou dolů?Jakmile pak jde teplota nahoru tak by měl přece jak píšete sjet dolů a tam pěkně vytéct?Jsem teď v práci,ale zkusím vám poslat foto střechy jestli najdu a doma udělám další foto.Začínám si myslet že snih drží tam kde se mě lámě střechá a odtud se hromadí až nahoru.Pak začne tát a zatíkat v místě kde je právě zlom a zeď.

Trochu jsem si zvětšil první fotku. Vidím správně že jsou větrací tašky ve druhé řadě od hřebene? Pokud ano je to špatně a není divu že tam sníh zůstává. Střešní lať ho spolehlivě zadrží. Větrací tašky musíte dát až do třetí řady jinak víceméně nemají smysl. Místem kde střecha láme myslíte rozhraní mezi domem samotným a garáží?

Fólie se prohne a sníh propadne, to není příčinou problému, ale ano, hřebenová fólie měla být buď o řadu kratší, nebo odvětrávací tašky o řadu níže k vůli ventilaci, také by bylo vhodné, kdyby kontralať pod hřebenovou fólii byla složena ze dvouch poloviční tlouťky a fólie byla mezi nima, ale zase, to nemá vliv na vzniklý problém. Dle mého názoru , sníh nafoukaný na kontralatích při odtávání stéká pod ně a vytéká v místech probití kontralatě hřebíkem, měla by tam být těsnící páska, ale málo kdo ji dává, některé fólie umí vodu natáhnout a v místech styku se dřevem ji pod sebe propustí, což při pohledu na tuto fólii se mi zdá jako dost pravděpodobné.