Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Plíseň u kytek

U květin v bytě se mě vždy na vrchu na hlíně v květináči utvoří plíseň . Vždy ji seškrábu a po čase se objeví znovu. Zkouším Previcur a uvidím. Pokud někdo zná nějaký způsob odstranění plísně a prevence před ní tak prosím o rady a návody.Pravidelně větrám místnost.Moc díky za odpovědi.

Protože tam má podmínky pro vznik. Tedy vlhko a teplo. Ona ničemu neškodí, jen to nevypadá hezky. Přesazením si obvykle na chvíli pomůžete. Ideální je omezit zálivku, zajistit proudění vzduchu kolem květináčů, nebo je alespoň zvednout tak, aby se neohřívaly od topení tak intenzivně.
(předpokládám tedy, že jde o bílou plíseň)