Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě bytu kde se 20 let kouřilo.

Dobrý den,
máme vyhlídnutý byt, který ale obývají od začátku kuřáci (asi 20let starý cihlový dům). V bytě jsou kromě omítky na zdech ještě často dřevěné palubky. Otázka je jestli to má šanci nějak vyčichnout, nebo chemicky očistit. Dřevěně palubky bychom asi vyhodili, otázkou tedy zůstávají ty stěny. Děkuji a přeji úspěšný den.

ps: Bohužel mám astma a kouření vážně nemusím.

Kouř je svinstvo, asi bych odstranil starou malbu, palubky bych dal asi taky do (_!_), jestli tam zůstali koberce tak taky snimi pryč. Dveře, obklady atd. co nemůžeš vyhodit tak vyčistit. Mě se na to osvědčil cilit bang, čistil jsem sním plasty v autě po kuřákovi a ten usazenej humáč šel dolu sám.

Tohle už snad tady někdo řešil. Zkoušel jsi hledat v archívu?

Vůbec ti nezávidím ten humus, to je jak očistec. V počátku máš dvě možnosti. Buď rovnou otlučeš omítky a nebo oškrábeš starou malbu a zdi pořádně umyješ (roztok mýdla, saponátu atd.). Hezky kartáčem a několikrát. Pak bych to stříknul savem a nechal dva týdny odvětrat (počkej na jaro).
Taky můžeš zkusit napsat dotaz výrobcům, jaký nátěr a postup by ti doporučili. Moc bych nedal na řeči prodavačů, typu "primalex ten dezinfikuje sám o sobě".

Hezky kartáčem a několikrát. Pak bych to stříknul savem a nechal dva týdny odvětrat (počkej na jaro).
Taky můžeš zkusit napsat dotaz výrobcům, jaký nátěr a postup by ti doporučili. Moc bych nedal na řeči prodavačů, typu "primalex ten dezinfikuje sám o sobě".

:-):-):-D
To mi připadá jako by měl malovat byt po feťákach nebo nějakou pitevnu a ne byt po kuřácích sorry za ot ale už jsem se dlouho tak nezasmála

Máš kuřáka a kuřáka... Někteří hulí všude, v posteli, ve vaně, na zastávce neřeší že stojí uprostřed hloučku... Takoví jsou mi krajně protivní; ačkoli jsem též kuřákem. Je mi ale jasné, že to druhým smrdí, takže např. na zastávce chodím bokem, doma nehulím vůbec, v autě taktéž ne. V hospodě kde se může to ale neřeším, komu to tam vadí, má možnost jít tam, kde se nehulí.
Kuřáci jsou takovým zmenšeným průřezem společnosti - není vrstvy, kde by nebyl kuřák. No a jak to bývá, jsou lidé slušní a ohleduplní a pak ti ostatní.

Z vlastní zkušenosti vím a vůbec se nedivím.Já už bych byt po kuřácích nechtěla.Ten dehet je všude na radiatorech na okenich ramech,na dveřích,po pouhých dvou letech stropní kazety totálně žlutý a načichlý.
Milá paní mmajusko až budete někdy dávat do pořádku byt po kuřácích rychle změníte názor a svým přirovnáním jste blizoučko pravdě.Kdo nemůže kouřit např.na balkoně je u mne prase nejvyššího kalibru.Toť vše.
Co se týká odstranění oškrábali jsme všude malbu komplet a kazety na stropě otrhali,napenetrovali hloubkovou penetrací od primalexu,natáhli sádrové stěrky,znovu penetrace obyčejná a vymalovali.Okna tím,že byla původní dřevěná jsme vyměnili za plastová.Na podlahy jsme nechali položit všude lina.

Jsem starý, vetchý , sešlý věkem, ale ještě jsem se nesetkal s tím, že by po malování kvalitním přípravkem stěny páchly po cigaretách.Jedná li se o fobii, pak rozdělat mazlavé mýdlo ve vodě, natřít zdi a oškrábat. Nátěr provést kvalitním přípravkem, např. Polar, který je částečně omyvatelný a prefektně kryje.Dřevěná podlaha je určitě za léta mnohokrát ošetřována, takže po vydrátkování, nebo přebroušení a ošetření lakem, nebo voskem nebude páchnout po cigaretách.

kouření vážně nemusím

Holt smiřte se s tím, že z Vás americký prezident nebude.:-D, ale bytu bych se nebál.

Myslím že to tady někteří nemyslí vážně:-D V bytě po kuřácích oškrabat a znovu nahodit omítky?:-D To snad ne! Naprosto souhlasím s vymalováním např. již zmíněným Primalexem Polar. Dvakrát třikrát a nebude co řešit. S podlahou bych provedl to samé co psal kolega;-):puff:

Ahoj, myslím že oškrábat stěny a vymalovat 1-2krát běžnou barvou by mělo stačit, samozřejmě okna, dveře, podlahy, pořádně vydrhnout. Kouř je svinstvo, ale ne zas tak že by to nešlo normálně přemalovat. Možná po oškrábání stěn bych použil penetraci a přidal trošku sava, ale opravdu jen trošku, aby ji to neměl další měsíc doma jak ve špitále :-D.

Upřímnou soustrast. Koupil jsem podobný byt a podělím se o těžce nabité zkušenosti.
Srarou malbu oškrábej
Pak celou stěnu umyj vodou s jarem nebo mýdlem (jelenem)za použití houby - pořádně až na omítku
Po zaschnutí stěny napenetruj hloubkovou penetrací primalex
Pak můžeš malovat. Já jsem použil Primalex Plus

Já jsem původně stěny jenom oškrábal a maloval primalexem. První nátěr dobrý. Po druhém nátěru mě prolezly žluté skvrny skrz malbu ne bodově ale velké fleky. Musel jsem primalex celý seškrábat. Doporučuji nezkoušet seškrábat čerstvý primalex je to pěkná dřina. Počítej také s tím, že dokud nebudeš mít vymalovanou i tu nejposlednější chodbu, že budeš cítit zatuchlinu s kouření. Ale dá se to zvládnout
V žádném případě nezkoušej malovat jak někteří radí primalexem POLAR. Je vyhlášen tím, že ze stěny všechno vytáhne a je na přípravu nejchoulostivější

Kartáč, škrabky, nebo snad otloukat omítku? Jen blázen to udělá.
Stačí obyčejné SAVO nalít do obyčejného Primalexu (já použil levnější Prolux)a stanese zázrak - SAVO udělá z bílé bílou ještě bělejší a hlavně odstraní prolézání fleků.
Psát tady o měsících smradu jako ve špitále je taky blbost, vyčuchne to za pár dní.
V bytě se tak 30 let silně kouřilo a stěny byli žluté od kouře.
Ještě jedna velice dobrá zkušenost: jestliže vás někdo vytopí, tak takové ty hnědé fleky od vody zničíte rozprášením neředěného SAVA

ahoj. Mám stejný problém. četl jsem leccos a hodně o tom, jak dostat puch po kuřácích do pryč. Závěrem docházím k tomu, že borec co tvrdí savo+primalex = úspěch i bez škrabek a penetrací, má pravdu. Můj úsudek je jen logický. Díky chlape

Taky jsme se nastěhovali do domku, kde se x let kouřilo. Jediné nejlepší řešení bylo oškrabat staré omítky, vydesinfikovat nátěrem k tomu určeným a pak teprve dále připravit pro novou malbu... Jinak nemáte šanci puch odtam dostat.