Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplenie stropu

Dobry den.
Chcem Vas poprosit o radu. Pristavujem k starsiemu rodinnemu domu izbu a kupelnu.
Strop mam dreveny. Hrady 150x150 mm z dola podbite doskami a z hora chcem dat priklop asi OSB
dosky. Medzi mam Isover 16. A chcem sa spytat ci mam dat aj nejaku parozabranu alebo inu foliu?
A ak ano tak kde a aku?? Nad stropom sa nekuri. Prosim poradte. Dakujem.

Dobrý den. Píšu příspěvek znovu, protože se mi někde ztratil. Tak to zkrátím-zatepluji starou chalupu-část podkroví 50m2, výšky trámů 40cm. Vynesl jsem hromadu plev, kuních extrementů a jiné zbytky. Na ploše je jedna místnost 26m2 a dvě šikminy volné s odvětrávanou taškovou střechou. Stáří cca 120let. Fólii dávám, po rozhovoru s panem Ryplem z Juty mezi trámy co nejméně vytáhnout ke trámu na pásku nebo tmel, výše možno přisponkovat. Ten nápad s hranolkem je dobrý, ale musí se dávat pozor ať je kolem šroubu tmel.Izolace bude 32cm vata. Strop ve spodní místnosti je nerovný-uvažoval jsem o fóli zespodu a pobití dřevem, ale asi z finančních důvodů to zastěrkuji a dřevo přenechám na starost potomkům. Navím jeětě musím vyměnit 2*3metry uhnitých trámů. Takže práce hodně, ale když už to dělám tak ať to je pořádně, i když jsem žádnou vlhkost v mezstropě nezjistil.Ale musím to udělat sám, protože cizí by se stím tak nepiplal. Zdravím. Tonis