Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplenie stropu

Dobry den.
Chcem Vas poprosit o radu. Pristavujem k starsiemu rodinnemu domu izbu a kupelnu.
Strop mam dreveny. Hrady 150x150 mm z dola podbite doskami a z hora chcem dat priklop asi OSB
dosky. Medzi mam Isover 16. A chcem sa spytat ci mam dat aj nejaku parozabranu alebo inu foliu?
A ak ano tak kde a aku?? Nad stropom sa nekuri. Prosim poradte. Dakujem.

Pokud se na půdě netopí, parozábrana je potřeba, jinak si koledujete o problémy. Fólie nebo jiná parozábrana musí být ze spodní strany, aby se vlhký vzduch nedostával do izolace. Na záklop můžete místo OSB desek použít normální fošny, budou líp větrat.

parozábranu nemůžete dát jen mezi trámy,trámy by nebyli chráněny a hnily by,udělejte to přesně podle obrázku .ještě je potřeba ,podle toho co o tom
víte, něco o tom přečíst, abyjste ji opravdu udělal dobře ,jinak jako by tam
nebyla a všechno vám ve stropě, hlavně nad koupelnou zpplesnivý,záklop půdy
jen volná prkna.

Dobry den,
mam zhruba stejný problém. Rekonstruuji starší dum, strop je zespodu omítka+rákos,desky,a mezi trámy jsem nacpal isover, nad tim nevyhříván pudni prostor. jenze jeste zespod to bude chtit parozábranu, takze nově by to bylo : sdk,parozábrana,isover 12cm,omítka+rákos,desky,mezi trámy isover.
otázka první je jestli tam muze zůstat vrstva omitka+rakos,desky ?
otázka druha - jako parozabranu chci použít černou, silnějsi malirskou zakryvaci folii, folie je v kuse na velky prostor a nemusim tak resit překryvy u parozabrany?
Děkuji za odpovědi

Pesne na tuhle variantu se uz nekdo ptal vyse. Vkladani parozabrany mezi tramy je podle me drbacka a pokud nekde udelate drobnou chybu, vlhkost se vam bude tlacit tenkou skvirou a muze kondenzovat primo na tramech; to je hloupe. Hodne zalezi na tloustce horni vrstvy izolace, ja bych pro klid duse zvolil tu variantu s opravdickou parozabranou (nikoliv malirskou folii) na spodni strane.

Danieli mohl by jste zvážit ještě jedno řešení
nastávající strop ,jen oškrábaný, nalepit EPS
přihytit šrouby s podložkamy do prken stropu
celé to klasicky natáhnout lepidlem perlinku
štuk .Nemusíte dávat partěs nahrazuje ho EPS
A zvrchu položit mezi trámy vatu.Toto řešení
má výhodu ,že nrmusíte dělat drahý rošt pro SDK
Je to nejlevnější řešení a bez prašnosti )SDK)

pane milane opět jste si nepřečetl dobře celý příspěvek
u vás je to opakující,toto řešení je zcela běžné ,
chyba vaše že to neznáte .šroubuje a lepí proto že
se to dělá na starý strop a není jistá pevnost str.
omítky.a aby jste věděl vše tak EPS se lepí s 1cm
mezerou a dopěnuje.Takto se dělá i zateplení ze strany
půdy.co pak s povrchem ? jak jsem psal klasika .

Dobrý den. Píšu příspěvek znovu, protože se mi někde ztratil. Tak to zkrátím-zatepluji starou chalupu-část podkroví 50m2, výšky trámů 40cm. Vynesl jsem hromadu plev, kuních extrementů a jiné zbytky. Na ploše je jedna místnost 26m2 a dvě šikminy volné s odvětrávanou taškovou střechou. Stáří cca 120let. Fólii dávám, po rozhovoru s panem Ryplem z Juty mezi trámy co nejméně vytáhnout ke trámu na pásku nebo tmel, výše možno přisponkovat. Ten nápad s hranolkem je dobrý, ale musí se dávat pozor ať je kolem šroubu tmel.Izolace bude 32cm vata. Strop ve spodní místnosti je nerovný-uvažoval jsem o fóli zespodu a pobití dřevem, ale asi z finančních důvodů to zastěrkuji a dřevo přenechám na starost potomkům. Navím jeětě musím vyměnit 2*3metry uhnitých trámů. Takže práce hodně, ale když už to dělám tak ať to je pořádně, i když jsem žádnou vlhkost v mezstropě nezjistil.Ale musím to udělat sám, protože cizí by se stím tak nepiplal. Zdravím. Tonis