Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem steprock hd a další

Dobrý den,

budu dělat lehkou podlahu na trámovém stropu. Krásně je popsán postup u Rockwool akufloor s materiálem Steprock HD. Jsou ale i jiné výrobky - Nobasil PTS, Orsil TPTD a jistě i další. Nezkoumal někdo rozdíly mezi nimi? Výhody / nevýhody? Nebo jsou všechny tyto víceméně stejné a vezmu a použiju co mají na skladě?

Předem děkuji za odpovědi
Majkl

místnosti nad i pod budou shodně vytápěné, jde mi jen o akustiku. Polystyren mě taky napadl, ale spíše jako dorovnání výšky podlahy - je přeci jen levnější než výše zmíněné výrobky.
Co kdybych dal:
20mm Nobasil PTS
20mm polystyren podlahový
20mm Nobasil PTS
pak už OSB a další..??
Není to blbost?

Ještě mě napadla jedna otázka ohledně OSB desek jako roznášecí vrstvy:
OSB fungují jako parozábrana. Ano místnosti nad i pod budou stejně vytápěné, ale nestoupá pára vzhůru? No a pokud mi projde stropem do prostoru mezi trámy, zastaví ji právě ta vrstva OSB. Sice bude vše (trámy, OSB, izolace..) mít pokojovou teplotu, ale neudělá to tam nějakou neplechu? Možná je to blbost... :-)

Majkl

místonosti stejně teplé

více druhu izolantu, více izolace (kročejové, zvukové)? To byl nejspíš nesmysl.Už jsem si zjistil, že Styrofloor v této podlaze je zbytečný a na nic. Takže asi dám EPS 100 Z (S) a na to Steprock. Důvodem proč ne jen sterprock není nic jiného než cena.