Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno univerzální ostřička nožů,dlát,nůžek,vrtáků

Dobrý den,
jelikož sháním nějaký funkční nástroj na broušení ,v mém přépadě,hlavně dlát,narazil jsem na webu na tuto ostřičku.
Máte prosím někdo s touto praktické zkušenosti?Prostě mě zajímá,jestli to je k něčemu ,nebo k ničemu.
Ve stejném provedení je na trhu od různých značek,Gude,Profesor.

http://www.eva.cz/zbozi/54478/ostricka-professor-u b65/
http://aukro.cz/bruska-univerzalni-ostricka-ub65-i 1427149076.html
http://aukro.cz/ostricka-pro-ostreni-vrtaku-nozu-n uzek-seker-i1430265826.html

Díky všem za reakce.Ahoj

Možná dosiahnuteľná presnosť a tuhosť použitých plastových "upínacích" elementov určuje nefunkčnosť onoho "zariadenia" ako brúsky na nástroje z ocele.
Vôbec pri tom neuvažujhem vplyv tepla vznikajúceho pri brúsení a jeho vplyv na plast.

Udávany výkon 65W síce navodzuje dojem že tento problém tu vzniknúť ani nemôže. Tým pádom nie je ani problém s chladením. Čo je vec potrebná riešiť u každej brúsky.

Vyvstáva potom ale otázka, čo sa dá nabrúsiť výkonom 65W. Nožnice manikúry ? Na tie by to mohlo hádam postačovať.

Pohlad na povrch "brúsneho kotúča" , štruktúru zrna, jeho hrubosť
54478.jpg
tiež nebudí práve dôveru v presnosť možného brúsenia na tomto paškvily.

Dobrý den, jestliže hledáte -dle Vašich slov funkční- uni ostřičku, pak lze doporučit jedině stroj s mokrým kotoučem. Uvedená hračka mi připomíná ostřičky vrtáků,jakýsi válec k nasazení na vrtačku který ještě žádný vrták nenaostřil. Takže cosi takovéto za kilo jsou vyhozené peníze. Vrtáky je nejlepší se naučit ostřit v ruce. Vše ostatní co zmiňujete lze naostřit na profesionální úrovni, s možností nastavení přesných úhlů ostří, bez pálení materiálu na ostřičkách vybavených různými vodítky a adaptéry dle ostřeného nástroje. Takže mne napadá jako jeden z použitelných systém Tormek, který se objevil někdy před 25 roky a již jej kopíruje více a co je podstatné levnějších výrobců, např scheppach, woodster wg08 i další. Posledně uvedený lze zakoupit v zeleném údolí asi za 3 kila a skutečný dar je 5 adaptérů v ceně. S ohledem na fakt, že jde o stroj na celý život,max se dokoupí nový kotouč není investice přehnaná. Goglujte, porovnávejte,a přeji rozhodnutí,jehož nebudete litovat.

Já jsem vyučený. Koupil jsem si plastový nástavec na vrtačku na broušení vrtáků.Když jsem uviděl to množství dírek různé velikosti, které pasují na každý vrták, náhradní brousící kámen a vše slibující návod, vzal jsem všechny vrtáky které jsem doma i v dílně našel,(a bylo jich požehnaně) strkal je do dírek a tupil a tupil, až jsem všechny vrtáky ztupil. Od té doby udělátka z plstické hmoty zvláště mnohofunkční nemusím. Koupil jsem dvoukotoučovou brusku a snažím se ostřit na ní.