Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno univerzální ostřička nožů,dlát,nůžek,vrtáků

Dobrý den,
jelikož sháním nějaký funkční nástroj na broušení ,v mém přépadě,hlavně dlát,narazil jsem na webu na tuto ostřičku.
Máte prosím někdo s touto praktické zkušenosti?Prostě mě zajímá,jestli to je k něčemu ,nebo k ničemu.
Ve stejném provedení je na trhu od různých značek,Gude,Profesor.

http://www.eva.cz/zbozi/54478/ostricka-professor-u b65/
http://aukro.cz/bruska-univerzalni-ostricka-ub65-i 1427149076.html
http://aukro.cz/ostricka-pro-ostreni-vrtaku-nozu-n uzek-seker-i1430265826.html

Díky všem za reakce.Ahoj

Možná dosiahnuteľná presnosť a tuhosť použitých plastových "upínacích" elementov určuje nefunkčnosť onoho "zariadenia" ako brúsky na nástroje z ocele.
Vôbec pri tom neuvažujhem vplyv tepla vznikajúceho pri brúsení a jeho vplyv na plast.

Udávany výkon 65W síce navodzuje dojem že tento problém tu vzniknúť ani nemôže. Tým pádom nie je ani problém s chladením. Čo je vec potrebná riešiť u každej brúsky.

Vyvstáva potom ale otázka, čo sa dá nabrúsiť výkonom 65W. Nožnice manikúry ? Na tie by to mohlo hádam postačovať.

Pohlad na povrch "brúsneho kotúča" , štruktúru zrna, jeho hrubosť
54478.jpg
tiež nebudí práve dôveru v presnosť možného brúsenia na tomto paškvily.

Dobrý den, jestliže hledáte -dle Vašich slov funkční- uni ostřičku, pak lze doporučit jedině stroj s mokrým kotoučem. Uvedená hračka mi připomíná ostřičky vrtáků,jakýsi válec k nasazení na vrtačku který ještě žádný vrták nenaostřil. Takže cosi takovéto za kilo jsou vyhozené peníze. Vrtáky je nejlepší se naučit ostřit v ruce. Vše ostatní co zmiňujete lze naostřit na profesionální úrovni, s možností nastavení přesných úhlů ostří, bez pálení materiálu na ostřičkách vybavených různými vodítky a adaptéry dle ostřeného nástroje. Takže mne napadá jako jeden z použitelných systém Tormek, který se objevil někdy před 25 roky a již jej kopíruje více a co je podstatné levnějších výrobců, např scheppach, woodster wg08 i další. Posledně uvedený lze zakoupit v zeleném údolí asi za 3 kila a skutečný dar je 5 adaptérů v ceně. S ohledem na fakt, že jde o stroj na celý život,max se dokoupí nový kotouč není investice přehnaná. Goglujte, porovnávejte,a přeji rozhodnutí,jehož nebudete litovat.

65W :-) to samo mluví za sebe, kup si raději klasickou brusku se dvěma kotouči (hrubý a jemný) dá se koupit kolem 1000,-Kč a při troše zručnosti na ní perfektně nabrousíš dláta i jiné nástroje a ještě ji použiješ i na další věci. A nože a nůžky radši nosím k lidem co jsou na to lépe vybaveni a půl roku až rok to vydrží záleží na údržbě a použití.

Já jsem vyučený. Koupil jsem si plastový nástavec na vrtačku na broušení vrtáků.Když jsem uviděl to množství dírek různé velikosti, které pasují na každý vrták, náhradní brousící kámen a vše slibující návod, vzal jsem všechny vrtáky které jsem doma i v dílně našel,(a bylo jich požehnaně) strkal je do dírek a tupil a tupil, až jsem všechny vrtáky ztupil. Od té doby udělátka z plstické hmoty zvláště mnohofunkční nemusím. Koupil jsem dvoukotoučovou brusku a snažím se ostřit na ní.