Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvuková izolace bytových dveří

Dobrý den,
bydlím v nájemním bytě a vchodové dveře (obyč dveře za cca 900 kč z baumaxu) jsou snad z papíru a jde přes ně všechno slyšet.Jelikož byt není můj,nemůžu si dveře vyměnit za takové jaké bych chtěl... Existuje nějaká možnost dveře rozebrat a umístit dovnitř nějakou zvukovou a tepelnou izolaci, nebo nějakou izolaci z vnějšku (max 6mm)? Děkuji za rady. B

Nu,polystyren jako protihluková bariera je nesmysl.Pokud už bych nechtěl investovat do nových dveří,tak jedině na dveře přišroubovat vrstvu vláknitého materiálu,třeba desku Rigiduru,sádrovláknitý materiál který sníží průzvučnost až o 10 dB.Pro vzhledovou úpravu pak doplnit tou koženkou.Mám to takto už od roku 2000.Skutečně nezbytné je utěsnění okolo futer.Na práh jsem nalepil na doraz ke dveřím pruh zátěžového koberce.Nepropustí to ani štěkot bláznivého jezevčíka od sousedů,když ho vedou venčit.
JABRAKA

Nevím, jestli jsi viděl jak se dnes vyrábějí některé dveře, ale jestli má takový skvost jaký jsem měl možnost nedávno pitvat - tedy: ubohý rám z jedlového dřeva na něm přilepený tvrzený papír polepený imitací dubu a vše uvnitř rozepřené papírovou harmonikou aby to drželo tvar, tedy jestli na takový skvost naplácá vycpanou koženku, tak do roka mu budou dveře brousit podlahu a z obdelníku bude nějaký kosodelník. Vím že polystyren není zázrak, ale v každém případě to je lehký materiál.

hm, mám pocit že dveře jsou jen vnitřní rám a kolem rámu 3mm sololit... (asi rok staré dveře z Baumaxu)
Byl jsem se podívat v Hornbachu a viděl tam pod plovoucí podlahu hobru 8mm, v deskách. Chtěl jsem se zeúptat, zda by to trochu pomohlo, kdybych to nalepil na dveře a samozřejmě nabarvil. Jaký se dá očekávat ůtlum hluku? Děkuji za rady....