Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem lednice calex combi

dobrý den,,dnes mi lednice asi po minutových intervalech začala vydávat divné zvuky jakoby chrčení které se stále opakuje,,lednice jde pořád ani se nevypne,jako že pořád chladí?
co to může být za poruchu?nejde jen o termostat?je to lednice calex combi tip přesně nevim ale něco takovédleho.-http://ostatni-elektronika-foto.sbazar.cz/calex-co mbi-345-stribro-o5059088.html jde mi oto jestli to je termostat nebo něco jiného,kolik by vyšla oprava,zda to má smysl,lednice je stará asi 10 let

Já momentálně řeším podobnou situaci - Calex CM 305 combi. Mrazák jede, ale chladnička nejede. Když jsem přehodil pomocí prodlužovacích drátů funkční termostat z mrazáku na chladničku, tak kompresor a chlazení chladničky makal. Z toho mám závěr - odešel termostat. I když je lednice stará, tak se mi momentálně nechce kupovat nová. Ani mi na první kouknutí moc ty nové nevyhovují uspořádáním většinou. Takže sháním funkční termostat, možná se mi podaří ve sběrném dvoře - je to cca 3-5 šroubů. Jinak nevím kde a jaký.

Může to být stejný případ u vás...pak záleží jestli se do toho pustíte, nebo to jen vyhodíte...

Koupit nová úsporná - neprováděl jsem sice extra propočty, ale když teď koupím novou za 8tKč, tak za kolik let mi ta úsporná uspoří těch 8tKč na elektrice? Obávám se, že to bude hodně dlouho...tak velký rozdíl ve spotřebě to určitě nebude...

Předpokládám, že ta nabídka termostatu je na mne. Vím, že je ve sběrném dvoře jeden hned "navrchu", tak chci zkusit. Samozřejmě nevím, zda je funkční, dokud ho nenamontuju. Našel jsem i internetový obchod, kde ho pořídím. nicméně by mne zajímala vaše nabídka - je nový nebo funkční použitý? A kolik by mne to stálo vč. dopravného (poštovného)? Pro informaci jsem z Chrudimi.