Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Angrešt - kdy sázet?

Mám dotaz, zda je možno sázet angrešt na jaře (někdo říká, že pouze na podzim) a jestli nemáte osvědčen nějaký druh - stromkový (červený, který je dost rezistentní). Díky

Nechci zakládat další vlákno. Mám 5 angreštů sázených vloni. 4 mají krásné plody, pátý má plody taky, ale zcela bílé,úplně obaléné jakoby plísní. Asi to plíeň bude. Co s tím? Co je na to? Znamená to, že i po případném ošetření letos už zdravé plody nebudou? Díky za rady.

No, stříkat jdou všechny. Z toho napadeného už nebude nic, to je jasné. A u těch čtyřech (zatím?) nenapadených, toť otázka (a výsledek vlastních preferencí):

1. risknout to a nestříkat (já to tak provozoval řadu let, poslední dobou ale s mizernou úspěšností)

2. stříkat a smířit se s tím, že ty jedy pak bude člověk žrát

Já se snažím postřikům pokud možno vyhýbat.