Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Angrešt - kdy sázet?

Mám dotaz, zda je možno sázet angrešt na jaře (někdo říká, že pouze na podzim) a jestli nemáte osvědčen nějaký druh - stromkový (červený, který je dost rezistentní). Díky

Jde o to, jestli je v kontejneru. Pokud ano, pak jej klidně na jaře vyjměte a vysaďte. Není žádný důvod čekat do podzima. První rok sice nebude prospívat tak, jako kdyby byl vysazen na podzim, ale to od něj stejně nikdo nečeká, že.
Za rezistentní odrůdy se považují např. Rocula, Invicta, Rolonda, či Rixanta

To já jsem si angrešt koupil v Kauflandu kdoví odkud a teď se trápí a neví jestli uschnout nebo ne.
Když kupovat, tak jedině v místě výsadby (klimatické podmínky). Je jedno kdy, ale stromky potřebují pořádnou oporu, jinak se v místě roubu mohou vylomit.

Já jsem zase angrešt na podzim sklidil. Sekerou a přímo u země. Přestalo mě bavit jeho neustálé postřikování proti americkému padlí. Než se dívat na olezlé zbytky plodů a trápit se tím, co je proti tomu nejlepší, zvolil jsem radikální zásah. Na jeho místo už čekají kanadské borůvky, které zatím na podobné svinstvo náchylné nejsou.

U mě takhle kdysi byly zťaty angrešty a rybízy. Byly už letité a trpěl sem s nimi, tak jak zmínil Jack. Listy samý puchýře, kmínky rozpraskané. Nehezký to pohled.
Na nic nedávám chemii, protože už takhle ji do sebe pereme kvanta z kupovaných potravin. Pokud máte nějaký dobrý nápad co pěstovat bez chemie, tak sem s ním. ;-)

edit: Ještě sem si vzpomněl, že dílo zkázy dovedly dokonat mšice. Vše totálně obalené. Ty sem se snažil oprat proudem silné vody, ale lepkavost, která po nich zbyla stejně vše ničila.

Jasně, že mohl - nevypisoval jsem ty odrůdy všechny. ;-)
Já mám pro angrešt slabost - jezdíval jsem k babičce, která měla za městem zahrádku, na které kromě kamení, kterého se daly každý rok nasbírat metráky, nerostlo zhola nic - až na tři angrešty a po jednom keříčku červeného a bílého rybízu. :-)

Nechci zakládat další vlákno. Mám 5 angreštů sázených vloni. 4 mají krásné plody, pátý má plody taky, ale zcela bílé,úplně obaléné jakoby plísní. Asi to plíeň bude. Co s tím? Co je na to? Znamená to, že i po případném ošetření letos už zdravé plody nebudou? Díky za rady.

No, stříkat jdou všechny. Z toho napadeného už nebude nic, to je jasné. A u těch čtyřech (zatím?) nenapadených, toť otázka (a výsledek vlastních preferencí):

1. risknout to a nestříkat (já to tak provozoval řadu let, poslední dobou ale s mizernou úspěšností)

2. stříkat a smířit se s tím, že ty jedy pak bude člověk žrát

Já se snažím postřikům pokud možno vyhýbat.