Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LED žárovky 2

Poctivě jsem přečetl co tady je o LED-kách.
Chci koupit LED žárovku (ne zářivku) s teplým světlem a širokou svítivostí
jako ekvivalent k 25W žárovce typu svíčka, závit E14.
Prasakův link mi pomohl, ale přesně co chci hledám ztuha.
No nic, to najdu, teď zrovna se mi klíží oči.
Klasické 25W svíčky odcházejí jako na běžícím páse, Philipsky vydrží
tak do 2 měsíců, General Electric asi tak 3, když se zadaří.
Máte někdo LED žárovky dlouhodobě, tedy alespoň 2-3 roky?
Jasně, že technologie pokročila, svědčí o tom i dělka záruky.
Klidně vypláznu pár stovek, ušetřím si nervy. "Malé" svícení používám často.

Klasické 25W svíčky odcházejí jako na běžícím páse, Philipsky vydrží tak do 2 měsíců, General Electric asi tak 3, když se zadaří.

To píšeš o normálních (Edison) žárovkách? :-? Nemáš nějakého vira v síti?

25-40-60W svíček máme doma spoustu a opravdu si nepamatuju, kdy jsem nějakou měnil. Značku neznám, ale nikdy jsem nekupoval nějaké extrovní žárovky, ale to, co bylo po ruce (a levné).

Na LED se mi líbí nízká spotřeba, to jo. Ale jinak výhody nenacházím (cena, návratnost, produkované světlo); mám dojem, že jejich doba ještě nenastala.

OT: Historku, jak se za komančů na trhu prodávaly vypálené žárovky za kačku, určitě znáš... :-)

Jo, to je lampa ještě za Husáka, výrobce Lidokov.
Zásuvka je dvojzásuvka za postelí, nic jiného jsem v ní neměl,
blbne to asi 5 let. Napadá mě, že když skončím u PC, mám ji namířenou na strop,
když si pak chcu číst, tak ji opatrně nasměruju nad postel.
Třeba je to nažhavené vlákno náchylné na sebemenší otřes.

Dneska v Tescu měli dost velký výběr, záruka 5 let, 6 i 7W (30-35W klasicky)
za 169 a 179 Kč mléčné zabarvení, akorát nikde na obalu nebylo nic
o studeném nebo teplém světle. Prodavačky někde tlachaly, nikde ani noha,
tak příště vezmu celou lampu, abych věděl, jestli se mi vejde do stínítka
a jak to vlastně švici. Dost blbě se mi čte při studeném světle.

Tak já jsem zariskoval a koupil jsem LED žárovky v Lidlu,měly by být německé výroby,tak jsem do toho šel a jsem max spokojen. Svítí teplým žlutým světlem,kelviny tedˇz hlavy nevím,jedna osvítí celou chodbu 3x2m, druhou mám na schodiště a třetí normál v obýváku ve stojací lampě,když nepotřebuji mít rozsvícené stropní světlo. Jsou 3watové a rovnají se myslím cca vašemu požadavku 25w. Mám je asi 1,5 roku a zatím všechny drží. Cena byla 179kč a jediná nevýhoda je,že je mívají jen v nějakých akcích asi 3x do roka....

Přeci jen nejde o cetku za kačku, takže bych to taky koupil v kamenný prodejně a s řádnou 2 letou zárukou. Možná se mýlím, ale někde sem zahlédl, že snad na některý kusy dává Osram dokonce 5 letou záruku. Víc sem po tom nepátral, takže to berte jako "jedna paní povídala".

V Albertu W silnější LED v tom výprodeji prý nejsou. Známý říkal, že tam měli jen tu 1W s reflektorem alá halogen a na výběr z patice E14 a GU10. Made in China.

Ahoj,
mám výborný tip na řešení tvého problému řešil jsem něco podobného a řešení jsem našel zde odstraněna reklama (Kurt) jsem velice spokojený firma mě zdarma udělala osobní kalkulaci a předem mě veškeré zboží ukázala a seznámila s ním.

Mám vybavený celý byt přes 3/4 roku všemi tipy od zářivky přes žárovku až po bodovky různých výkonů a patic a nemám sebemenší problém, celkově jedu na 83W 14 x světlo oproti 635W což mě stálo ročně 5794Kč. Po revitalizaci osvětlení je roční platba - 757Kč/ROK při době svícení 5 hodin denně všemi světly, při tarifu 5kč za kWh .:-):i: takže ještě něco okolo půl roku a má investice je doma a pak už šetřím 5000Kč ročně. A navíc mě mile překvapili tím, že při revitalizaci osvětlení celého bytu, jsem dostal jako dárek zdarma koupelnový doplněk LED SPRCHA, LED-KOHOUTEK nebo LED PÁSEK.

Podmínky pro komerční spolupráci jsou zde: advertising (Kurt)